GTX 1050 Ti ekran kartının 90 dereceye ulaşması

Yaşar, 80'den sonra frekans düşürmeye başlıyor diye biliyorum ayrıca o kart için o sıcaklıklar çok yüksek. Sistem özellikleri ve kasa modeli nedir? Kart hangi model?

Ekran kartı sıcaklığı fazla, modeli nedir ve kasanın hava akışından şüphelendim. Kart kaç senelik? Belki termal macun kurumuş olabilir termal macunu yenileyin.

Anlaşılan sorun macunda. Kart MSI marka 3 senelik. Aslında termal yenileme yaptım ama markası çok kötü idi. Aynı zamanda kasada çok kötü bir kasa. Zaten genel bir temizlik gerekiyor. Sisteme gelince de donanım arşivi v3'ün biraz modifiyeli hali. Ssd falan taktım.

Anlaşılan sorun macunda. Kart MSI marka 3 senelik. Aslında termal yenileme yaptım ama markası çok kötü idi. Aynı zamanda kasada çok kötü bir kasa. Zaten genel bir temizlik gerekiyor. Sisteme gelince de donanım arşivi v3'ün biraz modifiyeli hali. SSD falan taktım.

Hocam şöyle anlatayım dün bir abimden ASUS GTX780 Direct'u II model kart aldım fanlar çalışmıyor kart 6 yıllık kasaya taktım denemek için 10 dk da o kadar ısındı ki karttan çat çut sesler gelmeye başladı korkudan hemen kapamıştım kasayı bugün kartı açtım içi toz yuvası güzelce temizledim fabrika çıkışlı macunu duruyordu yanlış sürülmüş zaten onu temizleyip kendim macun sürdüm sonra kasaya takıp çalıştırdım boşta 28 derece kart. Sizde bir macun temizliği ve toz temizliği yaparsanız sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Geri
Yukarı