GTX 1050 Ti GTA 5 Online düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Mehmet Kaan ayd

Hectopat
1050 Ti ekran kartım var. Ancak GTA 5 storyde 60 Online'de 40 FPS alıyorum. YouTube videolarında Online'de 80 FPS alıyorlar. Ekran kartım güncel. Bir sorun mu var acaba? Yada ekran kartı böyle mi?

MSI Afterburner indirin, ayarlardan ekranda FPS, CPU kullanımı, RAM kullanımı, ekran kartı kullanımını, fan hızını ve hepsinin sıcaklığını açın tekrar deneyin sorunun kaynağını öğrenirsiniz. Sonra da kaynağa göre çözümler sunarız bu şekilde maalesef yapacak bir şey yok. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google'ye Afterburner ekranda bilgileri gösterme yazıp herhangi bir rehberden yapabilirsiniz 5 10 dakikanızı alır.
Ekran kartınız GTA 5'den yüksek ekran kartı sorunu olduğunu sanmıyorum ayrıca.

Diğer bileşenler neler? Videoda kullanılan bileşenler neler?

AMD Ryzen 3 1300X işlemcim. Videoda kullanılanda aynı Ultra'da storyde 60 FPS'de oynatıyor.
MSI Afterburner indirin, ayarlardan ekranda FPS, CPU kullanımı, RAM kullanımı, ekran kartı kullanımını, fan hızını ve hepsinin sıcaklığını açın tekrar deneyin sorunun kaynağını öğrenirsiniz. Sonra da kaynağa göre çözümler sunarız bu şekilde maalesef yapacak bir şey yok. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google'ye Afterburner ekranda bilgileri gösterme yazıp herhangi bir rehberden yapabilirsiniz 5 10 dakikanızı alır.
Ekran kartınız GTA 5'den yüksek ekran kartı sorunu olduğunu sanmıyorum ayrıca.

Var bende ısı en fazla 70 gördüm genelde 40 falan.

Ben de GTX 1050 2GB ekran kartı kullanıyorum. Online'da ekran kartı kullanımı %70 civarında geziyor ve 40FPS görüyorum. Bir çözüm bulamadım. Sanırım oyun ile ilgili.

Ben de GTX 1050 2 GB ekran kartı kullanıyorum. Online'da ekran kartı kullanımı %70 civarında geziyor ve 40FPS görüyorum. Bir çözüm bulamadım. Sanırım oyun ile ilgili.

Benimki de öyle büyük ihtimalle ekran kartımız çok iyi değil.
RAM kaç GB? Videonun linkini atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM'im 8 GB

Videoda açık bir şekilde ekran kartının yetmediği görülüyor o yüzden bir şey diyemem. Ama oyunun minimum sistem özellikleri çok çok düşük. Yüksek ayarlar için gereksinimi bile GTX 660 olarak belirtilmiş Steam'de. 1050 Ti=GTX 770 seviyesinde bir kart siz düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı