GTX 1050 Ti İçin 3000 TL Anakart, İşlemci ve RAM önerisi

Ozann

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Sistemimi değiştirmeyi düşünüyorum. Mevcut sistemi aşağıda paylaşacağım. işlemci, RAM ve anakartı değiştirmem durumunda performans artışı olacağını düşünüyorum. Önerilerinizi ilettikten sonra mevcut işlemci RAM ve anakartımı satmam durumunda ne kadar edeceğini söyler misiniz? :)

3000 limitinde kalmak yerine elinizdeki ürünleri de satıp bütçenizi yükseltmenizi öneririm.
Satmadan da alınabilir tabi. i5 8600K, Z370 anakart ve 16 GB DDR4 RAM alınabilir.

3000 limitinde kalmak yerine elinizdeki ürünleri de satıp bütçenizi yükseltmenizi öneririm.
Satmadan da alınabilir tabi. i5 8600K, Z370 anakart ve 16 GB DDR4 RAM alınabilir.

Merhaba,

Ürünleri aldıktan sonra satacağım için böyle bir bütçe belirttim. Sattıktan sonra gelen parayla alacağım sistemin 1 veya 2 taksidini ödeyeceğim :) Öneriniz için teşekkür ederim. Paylaştınız parçaları inceleyeceğim.

İleride ekran kartı yükseltmesi de düşünüldüğünde gayet iyi bir sistem olur. Anakartı da ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçersiniz. Bütçenize çok rahat sığacaktır bu 3 ürün.

Bu sistemi yükseltmek doğru bir karar ama bahsettiğiniz performans artışı oyunlarda kayda değer şekilde olmaz. Tabi bu GTX 1050 Ti kullandığınız sürece ve oyunlarda geçerli.

Bu sistemi yükseltmek doğru bir karar ama bahsettiğiniz performans artışı oyunlarda kayda değer şekilde olmaz. Tabi bu GTX 1050 Ti kullandığınız sürece ve oyunlarda geçerli.

Ekran kartı fiyatları inanılmaz şekilde artmış. Mevcut ekran kartını 5 ay önce hepsiburadadan 750 tl ye almıştım. ekran kartını sonradan eklemeyi veya yurtdışından getirmeyi düşünüyorum. az bir şey dahi olsa performans da bir artış olacağını düşünüyorum.

2700 TL ile i7-8700K işlemci + Z370 anakart alabiliyorsunuz.
zs.jpg

2700 TL ile i7-8700K işlemci + Z370 anakart alabiliyorsunuz.
Eki Görüntüle 283998

Merhaba,

Aşağıda paylaştığım işlemcilerin arasında büyük farklar var mıdır ? Sizce hangisi almam daha mantıklı olur. Oyun ve yayın için kullanacağım. AMD nin işlemcilerini tavsiye eder misiniz ?

Intel Core i5-8600K 3.60GHz LGA1151 İşlemci Fiyatı

Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz İşlemci Fiyatı

Intel Kaby Lake Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA1151 Fiyatı

Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı