GTX 1050 Ti için anakart ve RAM önerisi

Kadir Özdemir

Kilopat
Yer
İstanbul/Mimaroba
Daha fazla  
Meslek
Çizgi Film ve Animasyon , Animator
-Kasa : Dark N10 3.0 / Dark Hexagon 3.0
-İşlemci : Ryzen 5 2600
-Anakart : MSI B350M PRO-VD PLUS DDR4 3200 o.c AMD Soket AM4
-RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB 3000Mhz DDR (2x8)
-Ekran kartı : Zotac GTX 1050 Ti
-PSU: 650 W
-HDD : Toshiba 500 GB 7200 Rpm*

Oyun oynuyorum ama her zaman en düşük ayarlar. Adobe programları, 3DMax, Maya, ZBrush gibi programlar ile uğraşacağım için topluyorum. Yani önceliğim render. Bu da işlemci ve RAM'lerin yüksek hızda ve yüksek boyutta olması gerektiğine dair bilgi edindim. Buna dayanarak ;

Elimde : Ekran kartı, HDD, PSU mevcut.
Alacaklarım : Kasa, işlemci, RAM ve anakart.

Şimdilik 1 TB HDD takmak ya da SSD eklemeyi düşünmüyorum.
GTX1050 Ti ve Ryzen2600'e göre en ''UYGUN'' anakart ve RAM tavsiyelerinizi bekliyorum. Lütfen ürünleri link atın. Teşekkür ederim.

Konuyla ilgili detay burada : Render ve Oyun için Intel 8. Nesil Sistem Toplama

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı yatırım amaçlı seçtim. Özellikle bunu seçtim çünkü tam bir F/P olduğu için. Yok yok ama 600 lira kaçırma bence. AM4 uzun soluklu bir soket. Almışken bunu al da ileride yok anakartımda şu eksikmiş... gibi durumlar olmasın.

Peki son bi soru bu anakart haliyle biraz geleceğe yatirimli , hani ramleri destekleyip daha uygun bir anakart var mi bu işlemci için? 250-450 lira aralığında ?
Anakartı yatırım amaçlı seçtim. Özellikle bunu seçtim çünkü tam bir F/P olduğu için. Yok yok ama 600 lira kaçırma bence. AM4 uzun soluklu bir soket. Almışken bunu al da ileride yok anakartımda şu eksikmiş... gibi durumlar olmasın.

Belleği değiştirmeye gerek yok ki, bellek zaten çok iyi. Bellek için anakartı kısmaktan mı bahsediyorsun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı