GTX 1050 Ti için İşlemci Önerisi

Bugraaatm

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Zamanında GTX 1050 Ti ekran kartı ve G4560 işlemci bir PC toplamıştım, bir süre önce de RAM takviyesi yapıp 16 GB'a çıkardım cihazın RAM'ini ancak sistem eskidiğinden dolayı artık güncel oyunlarda vasat bir performans göstermeye başladı bende bu yüzden güncelleme kararı aldım. Başlarda ekran kartıngüncellemeyi düşünüyordum ama daha sonra işlemciyi yükseltmenin daha mantıklı olacağına karar verdim.
Sizce hangi işlemciye yönelmeliyim?
Bir de ne kadar bir performans artışı alırım?

Not: Şu anki anakart MSI H110M PLUS. Anakartıda güncelleyerek i5 9400F'e geçmeyi planlıyorum. Hem güncel bir işlemci hem de incelemeleri ve performansı gayet iyi.

Ekran kartını yenilersen çok büyük performans artışı olmaz, darboğaz olur aksine. İşlemciyi yenilersen de çok olmaz ama işlemci geleceğe dönük bir yatırım olur.
Çok teşekkürler bilgilendirmeler için.👏 Peki sizce i5 9400f iyi bir tercih mi yoksa daha düşük jenerasyon bir işlemcide iş görür mü?

Çok teşekkürler bilgilendirmeler için.👏 Peki sizce i5 9400f iyi bir tercih mi yoksa daha düşük jenerasyon bir işlemcide iş görür mü?
Tam olarak bütçeniz nedir hocam? Eğer yüksek bir bütçe ise hem ekran kartı hem işlemci alınabilir. Fakat performansınızdan memnunsanız boş masraf olur.

Tam olarak bütçeniz nedir hocam? Eğer yüksek bir bütçe ise hem ekran kartı hem işlemci alınabilir. Fakat performansınızdan memnunsanız boş masraf olur.
Bütçe 1500-2000 ₺ arası. Performanstan çokta memnun değilim ancak bunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü pcde de oyunlarda da sürekli bir takılma söz konusu. Youtubeda ki benchmarklardan ortalama 10-15 fps aşağı bir performans almaktayım.

Bütçe 1500-2000 ₺ arası. Performanstan çokta memnun değilim ancak bunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü pcde de oyunlarda da sürekli bir takılma söz konusu. Youtubeda ki benchmarklardan ortalama 10-15 fps aşağı bir performans almaktayım.
Yapabileceğiniz en iyi yükseltme 600-700TL civarlarına i3-9100f almak olur. Kalan para cebinizde kalır ve ilerleyen zamanlarda o paranın üstüne biraz ekleyerek gayet sağlam bir ekran kartı alabilirsiniz. GTX 1660'a kadar rahatça besleyecektir. Biraz sabredersiniz performanstan memnun kalmazsanız eğer GTX 1650 Super alırsınız. Eğer yeterli gelirse de paranız cebinizde kalır.
Veya daha yüksek bir işlemci istiyorum diyorsanız i5 9400f'de alınabilir.

Yapabileceğiniz en iyi yükseltme 600-700TL civarlarına i3-9100f almak olur. Kalan para cebinizde kalır ve ilerleyen zamanlarda o paranın üstüne biraz ekleyerek gayet sağlam bir ekran kartı alabilirsiniz. GTX 1660'a kadar rahatça besleyecektir. Biraz sabredersiniz performanstan memnun kalmazsanız eğer GTX 1650 Super alırsınız. Eğer yeterli gelirse de paranız cebinizde kalır.
Veya daha yüksek bir işlemci istiyorum diyorsanız i5 9400f'de alınabilir.
Bende az önce i3 9100f bakıyordum. Banada gayet mantıklı geldi. Zaten şu an ana sorun g4560 ' ın ekran kartını besleyememesi. Dediğinize katılıyorum teşekkürler.

Geri
Yukarı