GTX 1050 Ti ile PUBG'de FPS düşüyor

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar, başlıkta görüldüğü üzere PUBG oynarken ekran kartı %100 kullanıma ulaşıyor ve çok fazla düşüş giriyor. Hatta çoğu zaman PC kendini kapatıyor. Sıcaklık işlemcide 69-70, ekran kartında 90 derece civarını görüyor. Dün sorunsuz bir şekilde oynuyordum. Çözümünü bir türlü bulamadım. Başka hiçbir oyunda böyle bir şey olmuyor, normal oynuyorum. Ekran kartı 65-70 dereceyi geçmiyor. Sistem özelliklerim şu şekilde:

ANAKART: ECS G31T-M7
CPU: Intel Core 2 Quad 9650 4.00 GHz(OC)
GPU: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4 GB
RAM: 8 GB (2x4)
SSD: SanDisk 240 GB
HDD: WD Blue 1 TB

Arkadaşlar, başlıkta görüldüğü üzere PUBG oynarken ekran kartı %100 kullanıma ulaşıyor ve çok fazla düşüş giriyor. Hatta çoğu zaman PC kendini kapatıyor. Sıcaklık işlemcide 69-70, ekran kartında 90 derece civarını görüyor. Dün sorunsuz bir şekilde oynuyordum. Çözümünü bir türlü bulamadım. Başka hiçbir oyunda böyle bir şey olmuyor, normal oynuyorum. Ekran kartı 65-70 dereceyi geçmiyor. Sistem özelliklerim şu şekilde:

anakart: ECS G31T-M7.
CPU: Intel Core 2 Quad 9650 4.00 GHz(OC)
GPU: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4 GB.
RAM: 8 GB (2x4)
SSD: SanDisk 240 GB.
HDD: WD Blue 1 TB.

Kaç FPS alıyorsun ve hangi ayar çözünürlük.

Hocam sorun güç kaynağı kaynaklı olabilir, sisteminde hem işlemci hem de ekran kartı %100 yükte çalışıyor, söylediğiniz güç kaynağı 12V kanalından 284W verebiliyor. Ayrıca 95W TDP'ye sahip işlemcinize OC yapmışsınız, sistemi stres testine sokar mısınız? Stres testi olarak CPU-Z+ FurMark testi yapmayı deneyin.

Normalde Prime 95 testini önerirdim sistemi çok zorlasın diye fakat Prime 95 sorunsuz sistemi bile kapattırabiliyor, onu önermiyorum 😃

Son düzenleme:
Hocam sorun güç kaynağı kaynaklı olabilir, sisteminde hem işlemci hem de ekran kartı %100 yükte çalışıyor, söylediğiniz güç kaynağı 12V kanalından 284W verebiliyor. Ayrıca 95W TDP'ye sahip işlemcinize OC yapmışsınız, sistemi stres testine sokar mısınız? Stres testi olarak OCCT+ FurMark testi yapmayı deneyin. Bunu yaparken OCCT'de sağ üstte olan "Güç" bölümüne tıklayın, sistemin ne kadar güç tükettiğini gösterecektir.

Normalde Prime 95 testini önerirdim sistemi çok zorlasın diye fakat Prime 95 sorunsuz sistemi bile kapattırabiliyor, onu önermiyorum 😃

Eki Görüntüle 713763
Tahmini ne kadar sürer birazdan işe gideceğim de?

Hocam aslında en iyi sonuç için 30 dakika ve üstünde yapmanızı öneririm, bu arada OCCT'de bulunan güç olayı benim düşündüğüm gibi işlemiyormuş, onu boşverin 😃
Ya aslında bilgisayardan kaynaklanan bir problem mi diye ben yeniden indirdim bugün oyunu silip. Çünkü Battlefield 1 oynuyorum o da ağır bir oyun ama hiçbir problem yaşamıyorum.

Ya aslında bilgisayardan kaynaklanan bir problem mi diye ben yeniden indirdim bugün oyunu silip. Çünkü Battlefield 1 oynuyorum o da ağır bir oyun ama hiçbir problem yaşamıyorum.
Hocam dediğim şeyleri bugün test etmek zorunda değilsiniz sonuçta, zamanınız olduğunda test edin. Sonuçları buraya atabilirsiniz, boş zamanınızda 1 saat test yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı