Çözüldü GTX 1050 Ti LoL Performans sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tumerefe

Hectopat
Daha fazla  
Ben, GTX 1050 Ti ve FX 6300 kullanıcısıyım. LoL adlı oyunda, en yüksek ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte oyun başlarında 100 ile 90 arasında bir FPS değeri alıyorum. Oyun sonlarına doğru 50-60 FPS civarlarına düşüyor. Sorun nedir arkadaşlar ? Tüm sürücüler, BIOS ve Windows'um güncel. Isı sorunu yok ve HD Tune'dan test yaptım. Tüm sistemim;

GTX 1050 Ti
FX 6300
M5a78L-M LX3
XIGMATEK 600W CALIBRE PSU
4GB 1600MHz DDR3 RAM(x2)
1TB Toshıba 5400 RPM HDD

Hocam ısı sorunu olmadığına emin misiniz? Zamanla değişen tek şey ısıdır diye düşünüyorum. Veya işlemci zamanla GPU kullanımını sınırlıyor olabilir. İşlemcinizin ve GPU'nuzun oyun içi 50-60 FPS'deyken kullanımının ve sıcaklığının ekran görüntüsünü buraya atar mısınız?

Oyun başında haritanın birçok kısmını görmüyorsun sağda solda gezinen minyonlar veya yetenek kullanan karakterler yok. Oyun başında bilgisayarın bunlar için bir işlem yapmıyor. Ancak oyun sonunda ortalık karıştığı için daha fazla işlem yapıyor ve FPS düşüyor.

Oyun başında haritanın birçok kısmını görmüyorsun sağda solda gezinen minyonlar veya yetenek kullanan karakterler yok. Oyun başında bilgisayarın bunlar için bir işlem yapmıyor. Ancak oyun sonunda ortalık karıştığı için daha fazla işlem yapıyor ve FPS düşüyor.
Hocam GTX 1050 Ti'dan bahsediyoruz. Aldığım FPS normal değil.

Hocam ısı sorunu olmadığına emin misiniz? Zamanla değişen tek şey ısıdır diye düşünüyorum. Veya işlemci zamanla GPU kullanımını sınırlıyor olabilir. İşlemcinizin ve GPU'nuzun oyun içi 50-60 FPS'deyken kullanımının ve sıcaklığının ekran görüntüsünü buraya atar mısınız?
Hocam ekran kartım en fazla 65 dereceyi görüyor. İşlemcim 50-60 derece civarında. Gpu kullanımım %50 ile %60 arasında değişkenlik gösteriyor.

Aynı sorun bende de var. Adamlara bakıyorsun aynı işlemci aynı kart ile 400 fps alıyorlar ben 1366x768'de 70-100 arası alıyorum. Team Fightlarda 50'ye kadar düşüyor. Ama sadece LOL'de oluyor bu olay.

Aynı sorun bende de var. Adamlara bakıyorsun aynı işlemci aynı kart ile 400 fps alıyorlar ben 1366x768'de 70-100 arası alıyorum. Team Fightlarda 50'ye kadar düşüyor. Ama sadece LOL'de oluyor bu olay.
Sendekinin sebebi monitör benim gibi 768p olduğu için ekran kartı kendini tam kullanmıyor. Bende de Xeon E5430 ve HD 7770 bir de 4 GB DDR2 800 MHZ RAM var en yüksekte 60-70 falan alıyordum ekran kartı kullanımı %40 falan senkronizasyonu açınca 60 FPS sabitledi.

İlk iş olarak display driverlarını tümden kaldırıp geforce.com sitesinden işletim sisteminize uyan en güncel sertifikalı driver ile temiz kurulum yapmanız şu an için en doğru yoldur diye düşünüyorum.

Son olarak nvidia denetim masasından güç yönetimi ayarını "maksimum performansı tercih et" moduna alıp düşey senkronizasyon ve üçlü ara bellekleme ayarlarının kapalı olup olmadığını bakın. Sorun devam ederse maalesef size garanti yolu gözüktü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan 4K 1050Tİ Ultra ayarlar fps testine bakabilirsiniz. Ben oynarken 1366x768 de 50-80 arası alıyorum. Ama sadece LOL'de.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı