GTX 1050 Ti sistem kendi kendine reset atıyor

LiteraryLykia

Kilopat
Hemen konuya girelim sistem neredeyse 3 yıllık ve bu zamana kadar böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Bundan 3 ay önce bilgisayar ekran bir anda gidip klavye farenin ışığı sönüp tekrar yeniden başlıyordu sıkıntı şurada sanki düğmeye basmış gibi mavi ekran falan gelmiyor. Belki OS bozuktur dedim tekrar Windows 10 formatladım sorun devam etti, BIOS Update yaptım sorum devam etti, ekran RAM'leri Memtest86 ile kontrol ettim bir sıkıntı çıkmadı, işlemciyi Benchmark yaptım yüksek yükün altında kapanmadı ama bazen tarayıcıda dolaşırken veya bir video izlerken, oyun oynarken, Office ile çalışırken veya bambaşka bir şey sürekli aynı sorunu yaşamaya devam ettim. Bende ekran kartının hızı %50 düşürdüm ve sorun düzelmiş gibiydi kapanmamaya başladı belki de şans🤨 sonrasında adım adım %55 %70 %80 %90 yaptım kapanmadı %100'e geri çektim kapanmadı. Takii bugün yine kendini yeniden başlatınca yine %50'ye düşürdüm... Önerileriniz nelerdir bana PSU gibi geliyor ama konu açmaya değer bir konu.

Sistem özellikleri:
Windows 10 1909 64 Bit.
MSI A320M PRO-VH Plus.
MSI GTX 1050 Ti 4 GB GT-OC.
AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz.
James Donkey 240GB SSD (OS burada yüklü)
Seagate 1TB 7200RPM HDD.
8 GB'a-data RAM 2133MHz.

Ek olarak BIOS'u en son Firmware'ye Update ettim fakat en son sürüm beta'ymış sıkıntı olur mu?

Geri
Yukarı