GTX 1050 Ti sistem takılıyor

NonStopRocKeR

Hectopat
Merhabalar; işletim sistemini aşağıdaki videoların birinde gösterdim ama yine de en alta bırakacağım.

Sözel olarak 1. videoda arızamı anlatmaya çalıştım. Her türlü Windows yazılımlarını en eskisinden en yeni sürümlerine kadar temiz kurulumla kurdum.

Olayın hiçbir şekilde donanımsal ya da yazılımsal ya da sürücü olarak hiçbir şekilde alakası yoktur.

Güncellemeli veya güncellemesiz kullandım (Windows Update). Sorun anlattığım şekilde devam etmekte. Her videoda ve her oyunda kasmadığı halde kasma hissi cabası. Her şey iyi, güzel, mükemmel olmasına rağmen sürekli bir kasma hissi vs. Bilgili arkadaşlar denk gelirse bu olayı cözer ise dilesin benden ne dilerse. Forum izin verirse kendisini ödüllendirmeyi de isterim.

Sistem bilgileri:
  • Ryzen 7 2700X işlemci.
  • MSI B550 GAMING Plus anakart.
  • 4x8GB 32 GB RAM.
  • 750W+80 pus.
  • M.2 SSD 256 GB.
  • 3 TB HDD.
  • 1050 Ti 4 GB Gaming vers. Ekran kartı.
  • Monitör: MSI MAG272C 27" 1 ms 165Hz.

Video 1:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda izlediğim her videoda her tarayıcıda karşılaştığım göz rahatsız edici arızadan bahsediyorum. Kameranın seyircilere doğru geçişinde sizlere 2X yansıyor görüntü rahatsızlığı, bende ise, abartmıyorum, 10X.

Video 2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoda ise detaylı olarak var olan arızayı anlatmaya calıstım kısa ve öz.

Video 3;

Bu videoda ise bu hertz ve bir sorun var mı, yok mu piksellerde, onu göstermek için attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1. testi Opera Gaming tarayıcıdan dener misiniz?
benim düşüncem ekran kartınız güncelmi hocam nvidianın sitesinden güncelliğe birdaha bakın derim
CPUID Zden RAM frekansını kontrol edin.
Core Temp ugulamasını indirin hocam ve video izlerken 1 dakika boyunca işlemcinin sıcaklı durumunu test edin.
Oyun oynarken test edin işlemci çok sıcaksa ondan hata olabilir.
Bu konu daha önce de açılmış ve bir arkadaş RAM frekansı az demiş 4 GB RAM'ı çıkarıp tekrar deneyin.
msi afterburner programını inidirip oyunda 5 dakika boyunca vakit geçirin ve ekran kartı anormal bir şekilde sıcaksa sorun onda olabilir
Olmaz ise 3 TB HDD de sorun olabilir. HDD nizi sağlık testinden geçirin hocam program indirip.
Eğer sağlığı 0 veya az ise çıkarın derim PC'nin sağlığını ve depolamayı etkileyebilir
Son olarak bunu size bırakıyorum illaki yapın demiyorum eğer garantisi hâlâ varsa.
Fullmark testinden geçirebilirsiniz ekran kartı yük altında çalışacak '' 100'de 100 yük altında'' ekran kartına bağlı olarak sıcak bir şekilde 1 üstteki bar dolana kadar çalışacak programın üstündeki çubuk 100'de 100 olana kadar eğer PC kapanırsa ekran kartından sorun vardır garantisi varsa iade edip aynı karttan alın ya da almayın.
Tekrar diyorum sorumluluğu üstüme almıyorum size kalmış.
Oyunlarda takıldığını söylüyorsunuz bende de FPS Valorant'ta 130 iken 30 FPS gibi göürünüyordu.
Ekran kartının güncel driverinin olmadığını fark edip en son güncel sürümü yükledim ve düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı