GTX 1050 Ti sistem yayıncılık için nasıl?

Önder Tecir

Zeptopat
Sistem:
AMD Ryzen 7 2700 işlemci.
Ekran kartı 1050 Ti 4 GB 128 Bit + HD 6900 2 GB 256 Bit ekran kartı.
240GB SSD 1TB HDD 500GB HDD.
ASUS B350PLUS anakart.
8 GB RAM.
75Hz monitör.

İnternet:
Download 24.
Upload 5.

Yayını 1050 Ti üzerinden yapmayı, oyunları ise HD 6900 ile oynamayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayıncılığın sistem üstündeki etkisini söylemek gerekirse,
%30 civarı ekran kartı ise,
%70 işlemcidir, bir de bitrate vs yükseltme var ise işlemci daha önemli olur.
Oyununu kaldıran bir ekran kartı seç yeterlidir bence.

Konu sahibinin izniyle, 100 MB upload, 5 MB download 1080p yayını aksatır mı acaba arkadaşlar?

100 MB uploadmı downloadmı, yanlış yazmış olabilir misiniz, çünkü genelde tersi olurda. ( eğer doğru yazdıysanız drop vs. olmaz ama fps/online shooter oyunlarda ping ve geçikme sorunu yaşayabilirsiniz, ama talk tarzı takılırsanız bir sıkıntı yaşanmaz )

100 MB uploadmı downloadmı, yanlış yazmış olabilir misiniz, çünkü genelde tersi olurda. ( eğer doğru yazdıysanız drop vs. olmaz ama fps/online shooter oyunlarda ping ve geçikme sorunu yaşayabilirsiniz, ama talk tarzı takılırsanız bir sıkıntı yaşanmaz )

yanlış yazmışım vallahi. teşekkür ederim düzeltmen için. internette sorgulattığım veriler 3.7 mb uploadın yayınlar için yeterli olduğunu söylüyor ama benim pek içime sinmiyor. zannedersem bi 10 mbit upload hızı ayarlatabilirsem süper olacak.

G4560+1050 Ti ile Rust gibi ağır bir oyunun yayının 3500 bitrate, 720p yayın yapabiliyorum. Sektörün içinde olan birisi olarak, mümkün değil açmaz diyorlardı. Şimdi şaşırıyorlar. Bu arada yorumlarda hangi oyun oynayacağını soran yok, yorum çok. Belki MARİO yayını yapacaksın?

5MB upload 1080p yayın için kriter olarak yeterlidir, ama faaliyet önemli talk tarzı yapacaksanız sıkıntı çekmezsiniz, tabii ki internet dalgalanması varsa ilk önce onu düzeltmeniz lazımdır, ( internet dalgalanması atıyorum 5MB upload varken bir anda 0'a düşmesi gibi ) eğer öyle bir sıkıntınız yoksa yapabilirsiniz. Dediğim gibi Online oyunlarda ping olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı