GTX 1050 Ti Sistemde Yayın Açtıktan Sonra Oyunların Kasması

Kuzeyy

Centipat
Öncellikle merhaba. Uzun zamandır yayınlara heves etmiş birisiyim ve sohbet edip insanları güldürmeyi seven biriyim. Sorunum:
  • Normalde oyunları rahatlıkla oynarken, akıcı bir şekilde oynarken yayın açtığım anda FPS hala yüksek olmasına rağmen oyunun akıcılığı gidiyor. Yayın da normal sorunsuz gözüküyor fakat ben de anlattığım gibi.
Örnek;
- Warframe'de ful ayarlarda 150 FPS civarı alıyorum ve çok akıcı bir şekilde oynuyorum, yayın açtığım anda FPS aynı fakat akıcılığı gidiyor.

OBS ayarlarım;
- Kodlayıcı: NVIDIA Nvench H.264 (new)
- Bit hızı: 3000
- Anahtar kare aralığı: 2
- Ön tanımlı: Maksimum kalite
- Profile: High.
- Look-ahead: Kapalı
- Psycho Visual tuning: Açık
- GPU: 0
- Maksimum b-kareleri: 2

OBS ayarlarımın fotoğrafları;

9Y31Vo.png

M1bG6k.png

qAak4B.png

İnternet bilgilerim;
- Superonline
- 26 Mbps download
- 5.13 Mbps upload

Sistemim;
- NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
- Intel Core i5 4460 3.2 GHz
- 8 GB RAM DDR3
- Windows 10 64 Bit
- DirectX 12
- Monitör: ViewSonic VX2263 Series
gpuz.PNG

Son düzenleme:
Öncelikle ne oyun oynadığın önemlidir. Ama 1050 ti ve İ5 4460 ile yayın açman sistemi zorlamıştır.Yayın için daha iyi bi işlemci ve ekran kartına ihtiyaç olacak.Ayrıca 8 gb ram ile daha da zor olur. Çünkü günümüzdeki oyunlar fazla ram yiyiyor maalesef.

Öncelikle ne oyun oynadığın önemlidir. Ama 1050 ti ve İ5 4460 ile yayın açman sistemi zorlamıştır.Yayın için daha iyi bi işlemci ve ekran kartına ihtiyaç olacak.Ayrıca 8 gb ram ile daha da zor olur. Çünkü günümüzdeki oyunlar fazla ram yiyiyor maalesef.
Tahminimce işlemcim darboğaz yiyor fakat emin olamadım, daha iyi bir işlemci alsam ve 16 GB RAM'e çıkartsam sorunum düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı