GTX 1050 Ti üzerine fan takılır mı?

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2017-2018 yıllarında vatandan 1050 Ti'lı bir sistem almıştım. İçini açınca ekran kartı üzerinde tek fan olduğunu gördüm, resimde eklediğim fana benzer bir fan takılıydı. İnternette 1050 Ti yazınca çift ya da tek fanlı plastik muhafazalı ürünler çıkıyor, mümkünse ben bu plastik muhazafalardan alıp kendi kartıma takmak istiyorum. Mümkünatı var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-04-02-46-26-226_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-04-02-46-26-226_com.android.chrome.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Yok. Direkt kasaya takabilirsiniz o da işe yarayacaktır.

Kasaya takmak için sormamıştım zaten aldığım yıldan beri kullanıyorum benim sorduğum plastik muhafazalı bir fan takmamın mümkün olup olmadığıydı yani hurda bir karttan söküp fan değişimi yapabilir miyim diye sormuştum.

Kasaya takmak için sormamıştım zaten aldığım yıldan beri kullanıyorum benim sorduğum plastik muhafazalı bir fan takmamın mümkün olup olmadığıydı yani hurda bir karttan söküp fan değişimi yapabilir miyim diye sormuştum.

Kasada ki hava akışını sağlayamadan nasıl sıcaklık düşüşü bekleyeceksiniz?

Merhaba, 2017-2018 yıllarında vatandan 1050 Ti'lı bir sistem almıştım. İçini açınca ekran kartı üzerinde tek fan olduğunu gördüm, resimde eklediğim fana benzer bir fan takılıydı. İnternette 1050 Ti yazınca çift ya da tek fanlı plastik muhafazalı ürünler çıkıyor, mümkünse ben bu plastik muhazafalardan alıp kendi kartıma takmak istiyorum. Mümkünatı var mı acaba?

Kart çok mu? Isınıyor.
2. fana hiç gerek yok. 1050 Ti ısınan bir kart değil. Eğer ısınıyorsa hava akışı güzel bir kasa alın. Sorununuz çözülür.

1050 Ti ısınan bir kart değil. Ayrıca kartınız ısınmıyorsa hiç uğraşmayın. Isınıyorsa üstteki arkadaşın dediği gibi iyi bir kasa alın. Ayrıca tek fan çift fandan çok o fanın kartı ne kadar serin tuttuğu önemlidir. Tek fanlı olup çift fanlı modellerden çok daha iyi çalışan kartlar gördüm.

Isınmayla alakalı bir durum değil görüntüsü hoşuma gitmiyordu ayrıca termal macun yenilemek için vs sökerken soğutucunun metal parçaları sağa sola değiyor istemsizce daha ince ve performanslı bir fan takabilir miyim acaba diye merak etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı