GTX 1050 Ti Valorant'ta 125 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

NarQozs

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Elimde 1 senedir termal macunu yenilenmemiş GTX 1050 Ti var. Uzun zamandır oyun oynayamıyorum ve bilgisayarda virüs var, dün Valorant açtım 100-120 FPS arası gidip geliyordu ve bu beni korkuttu çünkü dün 165 Hz monitör sipariş etmiştim. Bilgisayara format atıp bakımını temizliğini güzel bir şekilde yapsam 165 FPS Valorant verir mi sizce?

Hurdaları bile ondan fazla FPS veriyor bir yanlışlık vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayarda gereksiz çok fazla şey var diskler oldukça dolu üstüne virüs falan filan baya bı şey var. Yarın veya bu gün bakımını temizliğini yapacağım , düzelir mi acaba?

Hocam sıcaklıklar bayağı düşük. Hangi termal macunu kullandınız?

Bu almak isteyip vazgeçtiğim cihaz, ilanda yazdıklarını doğrulamak için video çekilmiş ama ben gözlerimle görsem de değerlerin doğru olduğuna inanmak gelmiyor içimden, fabrikadan sıfır çıkan cihazlar 90 dereceyle oyuna başlıyorken 11 yıllık cihaz nasıl bu sıcaklıklar da olabilir bu cihazı üreten mühendislerden daha mı akıllıymış?

Bu almak isteyip vazgeçtiğim cihaz, ilanda yazdıklarını doğrulamak için video çekilmiş ama ben gözlerimle görsem de değerlerin doğru olduğuna inanmak gelmiyor içimden, fabrikadan sıfır çıkan cihazlar 90 dereceyle oyuna başlıyorken 11 yıllık cihaz nasıl bu sıcaklıklar da olabilir bu cihazı üreten mühendislerden daha mı akıllıymış?
Undervolt olabilir diyeceğim ama eski işlemciler de olmuyor diye biliyorum.

Anakartın nedir?
asus all series
Donanım özellikleri nedir ?
İşlemcim baya eski intel 4. Nesil. Ana kart asus all series , ram 8 gb
Kesin olarak 165 FPS verir demek doğru olmaz. Ancak bilgisayarınızda virüs varsa ve antivirüs programınızın temizleyemediği bir virüs ise, uzun bir süredir de bilgisayarınızı formatlamadıysanız bir format atın derim. Bilgisayarın performansına etkisi olur. Ekran kartı dışında diğer donanım özellikleriniz nedir? İşlemci, RAM, SSD vs. belirtirseniz daha doğru bir tahminde bulunabilirim.
İşlemcim eski baya ya intel 4. Nesil , ram 8 gb , ssd kingstonun eski ürünlerinden biriydi. Bilgisayar baya ekran kartı dışında tüm parçaları 6 7 yıl önce alındı zaten. Uzun zamandır da oyunlardan uzaktım.

Son düzenleme:
İşlemcim eski baya ya Intel 4. Nesil, RAM 8 gb, SSD kingstonun eski ürünlerinden biriydi. Bilgisayar ekran kartı dışında tüm parçaları 6-7 yıl önce alındı zaten. Uzun zamandır da oyunlardan uzaktım.
İşlemciniz 4. Nesil ancak hangi model acaba? Bu bilgisayar'a sağ tıklayıp özellikler derseniz görebilirsiniz. i3, i5, i7 vs. yazması gerek. RAM'iniz VALORANT için gayet yeterli. SSD'niz olması da iyi. Bu halde 125 FPS alıyorsanız format attığınızda tahmini 140-150 civarlarında alacağınızı düşünüyorum. Daha fazla almanız mümkün ancak 140'ın altına çok düşeceğini sanmıyorum. Mesela 144 FPS alırsanız, monitörünüzü 144 hz'e sabitlersiniz herhangi bir takılma olmaz.

asus all series

İşlemcim eski baya ya intel 4. Nesil , ram 8 gb , ssd kingstonun eski ürünlerinden biriydi. Bilgisayar baya ekran kartı dışında tüm parçaları 6 7 yıl önce alındı zaten. Uzun zamandır da oyunlardan uzaktım.
Hala neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Modeli ne işlemcinin?

asus all series

CPU-Z indir ve bize sayfalarının resmini at. Böylece sisteminin bileşenleri hakkında bilgi sahibi oluruz. Daha sonra da işlemci değiştirmeye karar verirsen yeni konu açıp bütçe belirttiğin taktirde sana yardımcı olmaya çalışırız.

Geri
Yukarı