Çözüldü GTX 1050 Ti ve R3 1300X Oyun İçi FPS Düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shell32.dll

Kilopat
Sistemim aşağıda, öncelikle söylemeliyim ki; BIOS'um, Chipsetim, Ekran Kartım güncel. Hatta temiz kurulum yapalı maksimum 3 saat oldu. Sorunum şu ki "Playerunknown's Battlegrounds"da sistemimde anlık droplar meydana geliyor. Bu da oyunu oynanamaz kılıyor. Tüm önerilerinizi dikkate almaya çalışacağım. Lütfen konuyla ilginiz yoksa yorum yapmayın.
  • Gigabyte G1 Gaming GTX 1050 Ti
  • AMD Ryzen 3 1300X
  • MSI B350m Gaming Pro
  • Kingston HyperX 8GB DDR4 2666MHz
Bana sorun bellek kaynaklı gibi görünüyor. Ama yorumlarınızı almak isterim. Ayrıca upgrade tavsiyeleri de verebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorunun bellekle alakalı olabilir benim sistemle birebir aynı sayılır sorunu ben cuma günü indirimle 3200hz 16gb ram uprage ettim şimdi o sorunu yaşamıyorum ama senin sorunun oyun içi ramlerin şişmesinden kaynaklı olabilir kaç dk bir drop yaşadını cevaplarsanız size daha iyi yardımcı olabilirim

Hocam işlemci sıcaklığında problem göremiyorum.
1- İşlemci, anakart (çipset ve mosfetler), GPU sıcaklığını kontrol edin. Bu tür bir sorun genellikle bundan kaynaklanıyor. Isınma sorunu varsa hava sülfirasyonunu ve termal macunu kontrol edin.
2- Kullanılabilir bağlantının 100 MS'den aşağısında olduğuna emin olun. Eğer anlık ping çıktığı gözünüzden kaçmışsa ve sorunun bundan kaynaklandığını düşürüyorsanız "gpedit.msc" komutu ile Windows'un kullandığı ağ işlemlerini devre dışı bırakın.
3- PSU'nuzu kontrol edin. Miyadını doldurmuş olabilir. Bu yüzden anlık güç tüketimi azalmasından bileşenler darboğaz yapıyor olabilir. PSU testi yapılabilecek programlar mevcut. Reklam olmaması için link bırakmayacağım. Unutmayın ki gereğinden fazla teste tabii tutmanız bileşenlerin ömrünü kısaltacaktır.
4- Temiz kurulum yapıldığına emin olun. Her ne kadar temiz kurulum, sıfırdan format atılmış olunsa dahi bazen işlemciyi meşgul eden gereksiz bir hizmet çıkabiliyor. Görev yöneticisinden bütün yazılımlar kapalıyken kontrol edin.
5- Oyun veya yazılım çalışırken başka uygulamalarla işlemciyi, diski, RAM'i ve ekran kartını meşgul etmeyin. Kapatmanız gereken her şeyi kapatın ve bu şekilde test edin. Sorunun ne olduğunu çözemezseniz yine burda olacağım.

İyi oyunlar...

RAM'e 1.35V verip 3000 veya 3200 MHz deneyin. Sorun düzelirse sorun bellidir.
Sistem BOOT etmeyecektir. R3 1300X maksimum 2666 MHz bellek frekansı destekler.

The number of controllers: 2
Memory channels per controller: 1
Supported memory: DDR4-2666
Maximum memory bandwidth (GB/s): 42.7

[TD valign="top"]Memory controller[/TD]

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem BOOT etmeyecektir. R3 1300x maksimum 2666 MHz bellek frekansı destekler.

The number of controllers: 2
Memory channels per controller: 1
Supported memory: DDR4-2666
Maximum memory bandwidth (GB/s): 42.7

[TD valign="top"]Memory controller[/TD]
Hayır boot edecektir. Ona bakarsak @Tolga Samet 3800 MHz OC yapmazdı değil mi?
1584736583497.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı