GTX 1050 TI ve TV'yi Çevirici İle Kullanmak

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartım GTX 1050 Ti. Monitör olarak kullandığım TV ise Vestel Performance 24VF3021. Monitörümde VGA ve HDMI girişi var fakat HDMI'dan bağlandığımda 1080p olduğunda görüntü taşıyor ve ne yapsam da ayarını bulamadım. (TV ayarlarını da kurcaladım.) TV'de sanırsam sadece VGA'dan bağlanınca PC destekliyor. (Bağlantılar arası gezerken HDMI normal olarak yazıyor fakat VGA, PC-VGA şeklinde yazıyor). Sanırım bu taşma olayını VGA'dan bağlanarak çözeceğim fakat aklımda araştırma yapmama rağmen birkaç soru daha var. Ekran kartımda DVI, HDMI ve DisplayPort bulunmakta.

• Ne gibi bir farklılık oluyor? Direkt HDMI bağlantısı yaptığımla, çevirici kullanmam arasında?
  • Hangi çeviriciyi önerirsiniz?
  • DVI to VGA tarzı bir çevirici mi daha az performans kaybettirir yoksa HDMI to VGA tarzı mı?
  • VGA bağlantı yaptığımda 1080p görüntü alabilecek miyim?
  • DVI to VGA tarzı bir çevirici önerirseniz, yanında kablo önerilerinize de açığım.

Her türlü ayarı denedim , hiç biri bir sonuca varmadı. Son çare olarak çevirici deneyeceğim oda olmazsa yeni monitör yolu gözüküyor. :D

Ekran kartı ayarlarında monitör seçeneklerinde tv olması lazim nvidia da var
TV olarak görüyor zaten ama cidden her yolu denememe rağmen bir türlü ayarlayamadım o olayı.
TV nin kendi ayarlarındada otomatik tarama olayı sadece VGA üzerinden var HDMI için yok hiç bir sonuca varamıyorum. HDMI to VGA çeviricilerede yaklaşık 50 75 TL arasında. 2. el monitör düşünüyorum şuanda 500 tlye kadar fiyat bandında. Belki gözümden kaçmıştır o TV ayarını nereden bulabileceğimi anlatabilir misin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı