GTX 1050 Ti yerine alınabilecek ekran kartları

Frisby kasa mı ? Çocuğa çocuk emanet etmek gibi.

Ayrıca o sistemi o şekilde kullanamazsın Bios update yapman gerekir. Bios update için de Skylake serisi işlemci lazım. Çaktırma bunu daha yeni öğrendim.

i3 7100 ve H270M Sistem

:D
Asrock anakartları öneririm BIOS güncel geliyor fabrika çıkışlı olarak.
Önerin için sağol dostum fakat zaten İ3 7100 alacağım İ3 6100 değil, baktığım benchmark testlerinde İ3 7100 Pentium G4560 işlemcisinden daha performanslı görünüyordu. Ama almadan tekrar bakacağım G4560'a. Baktığım sistem zaten 2000 TL civarında olacak ve bilgisayarı o tür sitelerden almak istemiyorum çünkü kendim toplayıp deneyimlemek istiyorum. Sanırım RX 560 bakacağım, 1050 ti ile aldığım performanstan çok bir düşüş olmaz umarım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bu arada HDD olarak barracuda yerine bir HDD önerebilir misiniz? Performansı düşürmeden fiyatlardan ne kadar kısarsam o kadar iyi olur.
Çok fazla render yapmayacaksan ve RX 560 kullanıcaksan g4560 sana yetecektir. Ha ben ilerde 1060 alıcam G4560 bana yetmez dersen i3 7100 al ve MSI GTX 1050 Ti Gaming X RX 560'dan daha iyi şahsen tavsiye etmem almanı almışken düzgün bir şey al.

Bu arada RX 560 GTX 1050 ile aynı performansı veriyor GTX 1050 Ti ile değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Frisby kasa mı ? Çocuğa çocuk emanet etmek gibi.

Ayrıca o sistemi o şekilde kullanamazsın Bios update yapman gerekir. Bios update için de Skylake serisi işlemci lazım. Çaktırma bunu daha yeni öğrendim.

i3 7100 ve H270M Sistem

:D
Bios update yapabilirim dostum sıkıntı yok. Ayrıca kasaya sağlamlık testi yapmak gibi bir niyetimde yok, frisby kasa bana yetecektir.

Sağlamlık testine gerek yok. Montaj yaparken elinizde kalacak, anakart yuvası aşınacak, kısa devre yapacak, USB portları ve güç tuşu çalışmamaya başlayacak, kablolama yapılamadığı için bileşenler sıcak çalışacak.

Ve ayrıca içindeki güç kaynağı berbat.

Bios update yapabilirim dostum sıkıntı yok. Ayrıca kasaya sağlamlık testi yapmak gibi bir niyetimde yok, frisby kasa bana yetecektir.
BIOS update yapabilmek için elinde skylake bir işlemci olması lazım neyle yapacaksın BIOS güncellemesini :)

Elimde altı yıllık Power Boost kasa var ön tarafta başlatma ve reset tuşu dışında çalışan tuş yok :D
Hocam sen ne yaptın ya :D Hiç sağlam değil dedik ama bu kadarda değil canın sıkıldığında bilgisayarın güç kablosunu çıkartıp tuşlarla mı oynuyorsun ne yapıyorsun :D Elimde 12 yıllık kasa var taş gibi açma/kapama reset tuşu ve girişleri çalışıyor :D (Kullanmıyorum içi dolu bu arada :D) Casper markası :D

1)Frisby kasa almanızı önermem. Özellikle PSU barındıran modelleri sisteminize hasar verebilir.
2)Ben bu sistemi almanızı öneririm;
l500.png

Bence GTX1050 2GB Daha isabetli olur. Nvidia Gameworks, FastSync gibi uygulamalarıyla genelde kullanıcıların gönlünü almayı başarıyor...

Ve ayrıca içindeki güç kaynağı berbat

bios update yapabilmek için elinde skylake bir işlemci olması lazım neyle yapacaksın bios güncellemesini :)
Elimde bir şeyler var ki o yüzden yapabilirim diyorum.
Bu arada tavsiyeleriniz için sağolun karar vericem. Bu arada vatan yerine başka nerelerden parça alabilirim? İnternet üzerinden ise güvenilir bir site olursa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı