GTX 1050'den RX 6600'e geçiş sonrası performans düşüşü

TheTaylan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Geçici süre için (i3 10100F işlemcimi temin edene kadar 2-3 gün) G4600 işlemcime yeni ekran kartımı taktım. Darboğaz olacağını biliyorum fakat en azından işlemcimin besleyebildiği GTX 1050 Ti performansı alırım bu süre zarfında diye düşündüm (ayarları ultraya çekerek ekran kartına binen yükü arttıracaktım).

Ancak durum böyle olmadı. Ekran kartını taktığımdan beri aynı performans ayarlarında bile daha düşük FPS alıyorum.

Sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef durum bu. İşlemcinin saf çekirdek sayısı 2. Çoklu CPU sayısı 4. Yani bu durumda düzgün bir performans beklemeyin. Yeni işlemcini aldığınız zaman sorun ortadan kalkacaktır. Bu şekilde darboğaz manyağı olursunuz bu iki bileşen ile :)

İşlemcin fazla güçsüz olduğundan ters tepiyor. Ben Ryzen 1500X ve 5500 XT kullanırken aldığım performans 1500X'in tepesine RTX 3060 atan bir arkadaştan daha iyiydi örneğin.

Yeni işlemcini temin edene kadar (RAM'leri de çift kanal yapıyorsun) sabırlı ol sonrasında böyle performans alman gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlginize teşekkürler 2x8 ramım mevcut sistemde halihazırda lakin işlemcinin boyundan büyük ekran kartı işlemcinin tam boyunu vermiyormuş demek

Yeni konular

Geri
Yukarı