GTX 1050Ti sistemde GPU kullanımı anlık %0'a düşüyor

BAJER

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu tür sorunlarla (takılma, donma, kasma, eskiden bir oyunda FPS 300 iken 150 100'e düşmesi) 1 yıldır uğraşıyorum. Bu sorunlar hakkında önceden 5 6 konu açtım.

Bugün carx drift racing Online oyununu oynarken anlık takılmalar yaşadım. MSI Afterburner'i açtım ve ardından oyunda tekrardan o takılmaların olmasını bekledim. Gözlemlediğim sonuç ekran kartının kullanımı anlık %0'a düşmesi. Yardımda bulunursanız şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayar özelliklerim:
Anakart: Gigabyte GA-78LMT-S2PT.
İşlemci: AMD FX8320-E.
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X.
RAM'ler:
1. Crucial CT102464BD160B.
2. Kingston KVR16N11/8.
PSU: Xigmatek 650Watt 80+

Not: Konuyu bırakmazsanız sevinirim. Çünkü önceden açtığım 5 6 konu hep yarıda kaldı.

Ekran kartınıza fazla yük bindiği için kendini ısınmadan korumaya alıyor. Bunun sonucunda kullanımınız %0'a düşüyor. Aynı kart bende var. Bende de o sorun vardı. Ekran kartından yükü azalttım.

MSI Afterburner'dan "enable unified GPU usage" ayarini acmayi dener misiniz?

Öyle bir şey varsa bulmayı deneyeceğim.

Hocam hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

Örnek CS:GO: Shader quality medium diğer her şey very low.

Ekran kartınıza fazla yük bindiği için kendini ısınmadan korumaya alıyor. Bunun sonucunda kullanımınız %0'a düşüyor. Aynı kart bende var. Bende de o sorun vardı. Ekran kartından yükü azalttım.

Nasıl yaptığınızı söyler misiniz hocam? Bende yükü azaltmayı denedim ama başarılı olarak yapmış birinden duymak isterim.

Öyle bir şey varsa bulmayı deneyeceğim.

Örnek CS:GO: shader quality medium diğer her şey Very Low.

Nasıl yaptığınızı söyler misiniz hocam? Bende yükü azaltmayı denedim ama başarılı olarak yapmış birinden duymak isterim.

Hocam bir de ayarları en yükseğe çekip deneyin bende de %20-%30 oluyor.

Geri
Yukarı