GTX 1060 %100 CPU ve %0 GPU sorunu

Dreamon

Decapat
Arkadaşlar merhaba, sistemim şu şekilde;

GTX 1060 6 GB OC
16 GB RAM
İ5 8400

Kendim 6 ay önce topladım, bazı oyunları oynarken, Rainbow Six Siege, Sims 4 gibi görev yöneticisinden baktığımda sürekli CPU kullanımı %90+ GPU ise %1 veya %2 oluyor. Fakat mesela Rainbow oyununda her şey Ultra ayarda aldığım FPS 140+ herhangi bir sorun yok. Şimdi benim bilgisayarımda başka bir ekran kartı yok, yani sadece GTX 1060 var. Zaten NVIDIA denetim masasında, hangi uygulamaların çalıştığını gösteren küçük göstergeye tıkladığımda oyunlar gözüküyor o an oynadıgım zaman fakat sürekli CPU %100 GPU %1 veya %0 gözüküyor. Bazen de bilgisayarım kendine reset atıyor. Acaba işlemi çok kullanılıp fazla ısındığından ötürü mü diye düşündüm fakat emin değilim sağ olun şimdiden.
KASA: Zalman Z3Plus 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA'nın 1000 serisi için çıkardığı en son sürücü 399.24'ü kurmayı deneyin bir de. Ben düşük GPU kullanımı sorunumu böyle çözdüm ama sizin PC'nizde farklı bir sorun da olabilir tabii...

Afterburner indirip değerlere ordan bakabilir misin? GPU CPU kullanımı sıcaklık değerlerini yük altında atman gerekiyor. Nasıl kullanacağını bilmiyorsan Technopat YouTube kanalında videosu var. Ayrıca sürücülerin güncel olup olmadığını bir kontrol et. Eğer sorunu hiç çözemezsen ekran kartının sürücüsünü kaldırıp bir önceki sürümü yüklemeyi de deneyebilirsin. Yeni çıkan sürücüler sorunlu olabiliyor sonradan güncelleme getirip düzeltiyorlar.

Arkadaşlar merhaba, sistemim şu şekilde;

GTX 1060 6 GB OC.
16 GB RAM.
i5 8400.

Kendim 6 ay önce topladım, bazı oyunları oynarken, Rainbow Six: Siege, Sims 4 gibi Görev Yöneticisi'nden baktığımda sürekli CPU kullanımı %90+ GPU ise %1 veya %2 oluyor. Fakat mesela Rainbow oyununda her şey Ultra ayarda aldığım FPS 140+ herhangi bir sorun yok. Şimdi benim bilgisayarımda başka bir ekran kartı yok, yani sadece GTX 1060 var. Zaten NVIDIA denetim masasında, hangi uygulamaların çalıştığını gösteren küçük göstergeye tıkladığımda oyunlar gözüküyor o an oynadıgım zaman fakat sürekli CPU %100 GPU %1 veya %0 gözüküyor. Bazen de bilgisayarım kendine reset atıyor. Acaba işlemi çok kullanılıp fazla ısındığından ötürü mü diye düşündüm fakat emin değilim sağ olun şimdiden.
Kasa: Zalman Z3Plus 600W.

5 yıl olmuş ama sorunu çözdün mü?

Geri
Yukarı