GTX 1060 6 GB sistem performans kaybı

Refik Rafailov

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda 1-2 hafta öncesine kadar hiçbir sorun yoktu ancak şimdi Valorant gibi bir oyun oynarken bile normalde aldığım 120-200 FPS aralığından sürekli 60-80 aralığına iniyor ve alışmış olduğumdan beni çok rahatsız ediyor. Tüm driverlar güncel, oyunların tüm ayarlarında denedim genelde fark olmuyor. Cyberpunk oynarken bile 45 FPS sabit alabildiğim bir bilgisayarda Valorant'ın 80 FPS'yi geçmemesi bana normal gelmiyor ki zaten normalde geçerdi. Ayrıca 2 gündür görüntüde yırtılma yaşanmaya başladı ancak 3 yıldır hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Google da bile bu yırtılma sorunu var. Çözüm önerisi olan, akıl verebilecek olan birileri varsa. Teşekkürler. (Bluetooth açık kullanıyorum lakin kapatsam da farkı olmuyor)

Sistemim:
Ryzen 5 1400.
GTX 1060 6 GB.
16 GB 2400MHz RAM.
1 TB HDD.

V-Sync kullanabilirsin ekran yırtılmalarını düzeltir ancak 60 FPS'yi geçemezsin ve Cyberpunk 2077 de GTX 1060 45 FPS alır abimdede GTX 1060 var oda 45 FPS alıyor. V-Sync FPS'i kısıtlayarak ekran yırtılmalarını düzeltir.

Cyberpunk 2077 de 45 FPS sorun değil zaten. Sorun öyle bir oyunda 45 alıp NFS, R6, Valorant gibi oyunlarda önceden sorun olmamasına rağmen 2 hafta içinde aniden fps düşüşü yaşanıyor.

Kasım ayında yayınlanan driverı yükleyeceğim. Düzelirse yazarım sıkıntısı olanlar faydalanır.
Şu an 457.30 sürümünü kullanıyorum Driver'ın daha iyi gibi. Takılma yok. Sadece Valorant'ta test ettim. Diğer oyunlara akşam bakacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı