GTX 1060 6 GB sistemde format attıktan sonra FPS düşüşü

m.ozan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde HDD'nin yavaşlığını gidermek için SSD aldım. İki diske de format atıp işletim sistemini Windows 10 Pro olarak SSD'ye kurdum.

Ancak daha sonra tüm güncelleştirmeleri yapmama rağmen League of Legends'te normalde sabit 150 civarı FPS alırken 70-80'lere düşüyor ve sürekli yükselip artıyor (160-70 arası dalgalanıyor).

Call of Duty Warzone'da 60-80 FPS alıyorken 20'lere düştü.

Ekran kartı: GTX 1060 6 GB ( ASUS Phoenix tek fanlı model)
RAM: 4 X 4 = 16 GB.
SSD: 500 GB Samsung Evo 860.
HDD: 1 TB.
İşlemci: Intel i5-4690.

Windos Update'leri yaptım, Windows'un kurduğu Ekran Kartı Driverinı kaldırıp kendim en son Ekran Kartı Driverını kurdum. Aynı işlemleri işletim sistemi hem SSD'deyken hem HDD'deyken denetim ancak iki şekilde de problem var.

Yardımlarınız bekliyorum.

Son düzenleme:
Driverları elle yaptıysanız bir de GeForce experience kurup ordan driverınız güncel mi diye bakar mısınız?
Hocam GeForce experience ile de driverları kurmayı denedim aynı sonucu aldım. Hatta bir kaç ay önce yayınlanan driverları da manuel kurup o sürümlerin üstüne yenilemeyi de GeForce Experience ile denedim ancak değişen bir durum olmadı

Hocam GeForce experience ile de driverları kurmayı denedim aynı sonucu aldım. Hatta bir kaç ay önce yayınlanan driverları da manuel kurup o sürümlerin üstüne yenilemeyi de GeForce Experience ile denedim ancak değişen bir durum olmadı
Acaba hızlı kurulum mu yapıyorsunuz yoksa özel kurulum mu? Özel kurulumu tavsiye ederim diğer driverları kaldırıp en son sürümü kurar, hızlı kurulumda ise eski driverların üstüne kurar. Belki bir ihtimal sorununuz bundan kaynaklıdır.

Acaba hızlı kurulum mu yapıyorsunuz yoksa özel kurulum mu? Özel kurulumu tavsiye ederim diğer driverları kaldırıp en son sürümü kurar, hızlı kurulumda ise eski driverların üstüne kurar. Belki bir ihtimal sorununuz bundan kaynaklıdır.
Ben de aynı şekilde düşündüğüm için, Windows Update'nin kendi kurduğu ekran kartı driverini kaldırıp, manuel indirdiğim son versiyonu kurarken Özel Kurulum seçeneğindeki "Temiz kurulum yap" seçeneğiyle kurdum.
Bu temiz kurulum yap olayını hem manuel yaptığım kurulumlarda hem de geforce experience kurulumlarında denedim ama fark etmedi.

Format atarken hangi yazılımı kullandı iseniz ondan kaynaklı bir problem olduğu anlaşılıyor. Acilen bilgisayarınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.
Hocam format atarken nasıl yazılım kullanılabilir tam anlamadım. Normal şekilde Microsoft sitesinden alınan imajı usb'ye aktarıp oradan format attım.

Tam anlayamadım ne demek istediğinizi

Arkadaşlar herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde HDD'nin yavaşlığını gidermek için SSD aldım. İki diske de format atıp işletim sistemini Windows 10 Pro olarak SSD'ye kurdum.

Ancak daha sonra tüm güncelleştirmeleri yapmama rağmen League of Legends'te normalde sabit 150 civarı FPS alırken 70-80'lere düşüyor ve sürekli yükselip artıyor (160-70 arası dalgalanıyor).

Call of Duty Warzone'da 60-80 FPS alıyorken 20'lere düştü.

Ekran kartı: GTX 1060 6 GB ( ASUS Phoenix tek fanlı model)
RAM: 4 X 4 = 16 GB.
SSD: 500 GB Samsung Evo 860.
HDD: 1 TB.
İşlemci: Intel i5-4690.

Windos Update'leri yaptım, Windows'un kurduğu ekran kartı driverinı kaldırıp kendim en son ekran kartı driverını kurdum. Aynı işlemleri işletim sistemi hem SSD'deyken hem HDD'deyken denetim ancak iki şekilde de problem var.

Yardımlarınız bekliyorum.

Sorununuz format biçimiyle alakalı. Sisteminizi MBR olarak kurmuşsunuz, yapmanız gereken format işlemi UEFI şeklide olmalıdır.

Geri
Yukarı