GTX 1060 6GB ve i5 7500 GTA V'de Darboğaz Oluyor

Sirrius

Hectopat
Daha fazla  
GTA V gibi oyunlar da işlemcinin %100 olduğunu ve ekran kartının %50'de dolaştığını görüyorum. Bu yüzden FPS dropları yaşıyorum. Anladığım kadarıyla işlemcinin darboğaz yaptığı aşikar. Sorum şu: Uyumlu bir işlemci ile değiştirmek mi yoksa bunun herhangi bir çözümü var mı?

Bilgisayarımın Özellikleri:
Ekran Kartı:
ASUS ROG STRIX NVIDIA GeForce GTX 1060 OC 6 GB
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-7500 CPU @ 3.40GHz
Anakart: STRIX B250G GAMING
RAM: 2X Kingston 8 GB HyperX 2133MHz

O islemcinin o ekran karti ile darbogaz yapmamasi gerekiyor.
Ekran karti sürücülerinin güncel oldugundan emin misin ve bilgisayari yüksek performans modunda calistiriyor musun?

Peki oyunda kullandigin ekran cözünürlügü nedir? Belki yeterince yormuyorsundur islemciyi ekran kartini tam olarak beslemesi icin.

O zaman genel olarak bir sey demem zor. Tahmin ediyorum i7 7700 de olsaydi hemen hemen ayni performans olurdu, zira onda sadece biraz daha fazla temel base frekansi ve 4 tane daha fazla thread var, ancak bunlardan oyun icin önemli olani sadece base frekansi. Bu tip oyunlar genelde coklu cekirdege göre optimize olmuyorlar.

Ne gibi FPS droplardan bahsediyoruz? 60 üstünde mi yoksa 60'tan da mi asagiya düsüyor?

Düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda işlemci ekran kartından daha fazla çalışır ayarları yükselt 60 FPS altı oynamak zorunda kalsan bile en azından drop yemezsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı