GTX 1060 almak mantıklı olur mu?

Ice Tea Seftali

Hectopat
GTX 1060 ve 960 arasında gelip gidiyorum ileride kartlar geldiğinde güncelleyebilirim.
Zoom için istiyorum daha performanslı olması açısından.
Oynadığım oyun CS:GO ve PUBG. Üst düzey kartlar almaya gerek duymuyorum sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz.

1060 6 GB olanı hala günümüz için yeterli bir kart 1080p'de. 960'ta alınabilir ama 1060 6 GB onu tokatlar. 1060 3 GB almanızı ise önermem. Çok sıkıntılı bir kart hem VRAM hem de oyun performansı açısıdan 6 GB ile aralarında çok büyük farklar var.

1- Bütçeniz nedir?
2-Sisteminiz nedir?
3-Elbette parayı kolay kazanmıyoruz hele ki yakın tarihte parası devalüasyona uğramış ve enflasyonu yüksek bir ekonomiye sahip ülkenin vatandaşı olarak ama GTX 1060 alıp 1-2 sene (yakın zamanda) sonra diğer bileşenleri günceller veyahut sistem alırsanız bu sefer GTX 1060 güncelliğini yitirecek veya sisteme göre alt seviye kalacaktır. (Tabi GTX 1060'da eski bir kart olsa da güncel kartlarla fiyatı yarışıyor o da apayrı bir durum.)
4-Zoom gibi basit yazılımlar için işlevsel bir ekran kartına ihtiyaç yok ama CS:GO ve PUBG için giriş seviyesi tercih olabilir. (Elbette düşük ayarlarda ama o da sisteme bağlı.)

Bütçe 2000.
Sistem R5 3600.
8x2 Viper Steel 3200 MHz.
Anakart B450 S2H v2.
PSU Core Reactor 650W.
Ekran kartı ATI Radeon HD 3600.

Ders anlatıyorum donduğunu söylediler internette sorun yok aynı evde yaşadığım 2. kişi görüntüsü net aynı kamera farklı bilgisayar ekran kartı düşük kalıyor.

Geri
Yukarı