GTX 1060 Düşük GPU Kullanımı

Nado27

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyunda ekran kartının kullanımı %90'lardan %70 60'lara düşüyor ve bu da ani FPS kayıplarına neden alıyor. Acaba bunun bir çaresi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen işlemcin GTX 1060 için yeterli değil ve buna bağlı olarak işlemcin ekran kartına yetişemiyor. Dolayısıyla ekran kartının kullanımı düşüyor. İşlemcinin modelini belirtir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 1600

AMD Ryzen 5 1600

İşlemcinizin ve ekran kartınızın kullanımını oyun esnasında MSI Afterburner ile inceleyin. Eğer işlemcinizin %100 kullanıldığını, ekran kartınızın kullanımının bundan dolayı düştüğünü fark ederseniz sisteminizde virüs vb. kötü amaçlı yazılımlar mevcut olabilir. Windows 10 işletim sistemi ile temiz kurulumlu format attıktan sonra tekrar test etmenizi tavsiye ederim.

İşlemcinizin ve ekran kartınızın kullanımını oyun esnasında MSI Afterburner ile inceleyin. Eğer işlemcinizin %100 kullanıldığını, ekran kartınızın kullanımının bundan dolayı düştüğünü fark ederseniz sisteminizde virüs vb. kötü amaçlı yazılımlar mevcut olabilir. Windows 10 işletim sistemi ile temiz kurulumlu format attıktan sonra tekrar test etmenizi tavsiye ederim.
sistem yeni formatladım zaten 2-3 gün oldu işlemci %100 kullanmıyor max %40-50
MSI Afterburnerdan bakmıştım değerlere zaten

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı