GTX 1060 i7 8750H laptop düşük FPS

mereno636

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki laptod Dell'in laptopu G315 modeli bileşenleri GTX 1060 Max-Q design i7 8750H 16 GB RAM var içinde ama arkadalarş laptopumda olması gerekenden az FPS alıyorum örneğin Valorant LoL gibi oyunlarda 300 FPS kadar almam gerekirken 70 ve 90 arası değişiyor FPS'im. Ve ayarım en düşükte de olsa en yüksekde de olsa değişmemekte bu durum.

300FPS derken abartmışsın, benim işlemcim Ryzen7 4800H 4 GB GTX1650 Ti var RAM'de 16 GB ama Valorant'ta 200 FPS alıyorum ve grafikler en düşükte.
Ve ekran kartlarımızın arasında çok fark var, bana göre normal bir durum.

Oyun dahili Gpuyu kullanıyor olabilir.
1. Ayarlar - Grafik ayarları - Grafik performansı tercihinden Masaüstü uygulaması GÖZ AT - LoL ü seç- Yüksek Performans - Kaydet
2. Nvidia denetim masası gir -3D ayarlarının yönetilmesi - Program ayarları - Ekle - LoLü seç -Yüksek performanslı Nvidia işlemcisine tıkla -Uygula

Arkadaşlar bu durum sadece LoL Valorant'ta olmuyor her oyunumda oluyor.
300FPS derken abartmışsın, benim işlemcim Ryzen7 4800H 4 GB GTX1650 Ti var RAM'de 16 GB ama Valorant'ta 200 FPS alıyorum ve grafikler en düşükte.
Ve ekran kartlarımızın arasında çok fark var, bana göre normal bir durum.

Dostum işlemci oynu Valorant ekran kartı değil.
Yük altındaki sıcaklık değerlerini atar mısınız?

Dostum ekran kartı Forza Horizon 4 de 91 dereceye dayanıyor birazdan atacağım ekran görüntülerini.
15 dakikalık Forza'dan sonra 30 FPS dönüyor oyun.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    167,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı