GTX 1060 İle i5 3450 Sistem Yükseltme Tavsiyesi

Manyyak

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim işlemcim i5 3450 ve sistemi yükseltmeyi ya da değiştirmeyi planlıyorum. 8 GB RAM var şu an. GTX 1060 ile i5 3450'nin ciddi bir darboğaz yapıp yapmayacağı konusunda bir bilgisi olan var mı? Eğer darboğaz yapmaz ise GTX 1060 ve 16 GB bellek ile sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Bilgisi olan varsa tavsiye bekliyorum.

Alabilirsin, sıkıntı olmaz.
Teşekkür ediyorum yorum için fakat tam olarak belirli bir test falan var mı? i5 6400 sistem topladık arkadaşıma ve GTX 1060 6GB taktık, genelde oyunlarda işlemci kullanımı %75-90 arası geziyordu. i5 3450'den şüphe etme sebebim bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Performansını fazla etkilemeyecektir. İşlemciye yüklenen oyunlarda CPU kullanımın yükselmesi normal. GTX 1060 güçlü bir kart sonuçta.

Aynı işlemciye GTX 1060 aldım çok video izledim böyle bence pek güvenme işini sağlama al daha hafif ve sistemine daha uygun bi ekran kartı bak derim sahsen RX470 düşünüyorum. bu arada GTX 1060 i da iade gönderdim

Hocam bence şimdilik RX 480 ve SSD alın. Ram için aceleniz yok.
Tavsiye için teşekkür ederim fakat SSD var zaten :).

Aynı işlemciye GTX 1060 aldım çok video izledim böyle bence pek güvenme işini sağlama al daha hafif ve sistemine daha uygun bi ekran kartı bak derim sahsen RX470 düşünüyorum. bu arada GTX 1060 i da iade gönderdim

Ben de sıkıntı çıkacağından şüpheliyim zaten. i5 6400 ile test ettim daha önce GTX 1060'ı, darboğaza oldukça yakın. i5 6400 ile %80 civarı CPU kullanımlarını görüyor sıklıkla. 3450 ile sıkıntı çıkaracağını ben de düşünüyorum. Fakat diyorum ki acaba 3GB sürümü ne kadar idare eder? Bu arada sen neden iade ediyorsun?

Tavsiye için teşekkür ederim fakat SSD var zaten :).

Ben de sıkıntı çıkacağından şüpheliyim zaten. i5 6400 ile test ettim daha önce GTX 1060'ı, darboğaza oldukça yakın. i5 6400 ile %80 civarı CPU kullanımlarını görüyor sıklıkla. 3450 ile sıkıntı çıkaracağını ben de düşünüyorum. Fakat diyorum ki acaba 3GB sürümü ne kadar idare eder? Bu arada sen neden iade ediyorsun?
SSD Bende de vardı fayda etmiyo bence RX470 4 GB işini görür

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı