GTX 1060 isininca oyunda ekran gidip geliyor

DeniseGranger

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı DisplayPort ile kullanıyorum ve ekran kartı ve monitör arası bağlantı yapıyordum. Sorunsuz kullandığım bilgisayarımın bugün DisplayPort'u tak çıkar yaptım ve ekran kartına zarar mı verdi bilmiyorum PC'yi açtığımda 1 saat sıkıntısız çalışan bilgisayar 15 dakikalık oyun açtığımda ekran gidip gelmeye başladı. Birazdan geçer düşüncesiyle 5 dakika boyunca devam etti ve korkup kapattım. Bilgisayarın temperli camı cok sıcaktı. Bilgisayarın kapağını açtığımda içi resmen sauna gibiydi ve parçaları ellediğimde fark ettim ki en çok ısınmıs olan parça ekran kartıydı, dokunulmuyordu bile. Neden ekran kartına DisplayPort'u çıkarıp takmak dışında bir işlem yapmama rağmen niye böyle oldu? Görüntüyü ekran kartı girişlerinden almak zararlı mı? Nasıl düzelteceğim acaba bu arada parçalar hala sorumsuz çalışıyor bilgisayarım yanmadı iyi ki. (Bu arada belirteyim daha dün hiçbir şey yoktu ki bilgisayarım ne zamandır var kasamın hava akışı iyi ve ekran kartım ASUS Dual GTX 1060. DP'yi tak çıkar yapma sebebim PC kulaklığım ile çok bağlanmışlardı kablolarına zarar gelir diye.)

Sadece kablo takmakla olmuş gibi durmuyor. Çalışırken kablo söküp takmayın. Zarar verebilir. Kablonun da tam oturduğundan emin olun. Fan hızını yüksek tutup deneyin.

Arkadaşlar bilgisayarımı DisplayPort ile kullanıyorum ve ekran kartı ve monitör arası bağlantı yapıyordum. Sorunsuz kullandığım bilgisayarımın bugün DisplayPort'u tak çıkar yaptım ve ekran kartına zarar mı verdi bilmiyorum PC'yi açtığımda 1 saat sıkıntısız çalışan bilgisayar 15 dakikalık oyun açtığımda ekran gidip gelmeye başladı. Birazdan geçer düşüncesiyle 5 dakika boyunca devam etti ve korkup kapattım. Bilgisayarın temperli camı cok sıcaktı. Bilgisayarın kapağını açtığımda içi resmen sauna gibiydi ve parçaları ellediğimde fark ettim ki en çok ısınmıs olan parça ekran kartıydı, dokunulmuyordu bile. Neden ekran kartına DisplayPort'u çıkarıp takmak dışında bir işlem yapmama rağmen niye böyle oldu? Görüntüyü ekran kartı girişlerinden almak zararlı mı? Nasıl düzelteceğim acaba bu arada parçalar hala sorumsuz çalışıyor bilgisayarım yanmadı iyi ki. (Bu arada belirteyim daha dün hiçbir şey yoktu ki bilgisayarım ne zamandır var kasamın hava akışı iyi ve ekran kartım ASUS Dual GTX 1060. DP'yi tak çıkar yapma sebebim PC kulaklığım ile çok bağlanmışlardı kablolarına zarar gelir diye.)

Kaç derece? 90+ ise normal.

Sadece kablo takmakla olmuş gibi durmuyor. Çalışırken kablo söküp takmayın. Zarar verebilir. Kablonun da tam oturduğundan emin olun. Fan hızını yüksek tutup deneyin.

Evet anlık olarak bilgisayarı kapattım ve DisplayPort'u çıkarıp HDMI ile denedim ve görüntü tamamen gitti yani Power tuşuna bastığımda hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. HDMI kablosu mu bozuk diye DisplayPort'u tekrar taktim yine görüntü gelmedi. (kablolarım çalışıyor PlayStation da denedim.) Arkadaşlar şu an bilgisayarı açma tuşuna bastığımda görüntü alamıyorum ve klavye mouse ışığı da yanmıyor. (anakarttaki USB girişlerine bağlılar arkadaki.) Fakat klavye mouse ışığı yanmamasına rağmen kasadaki fanlar ( kasa, islemci, ekran kartı fanları ve kasadaki LED ışığa sahip her şey anakart, ekran kartı, kasa fanı vs. her şey yanıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor ve klavye mouse LED'lerini yakmıyor. Ekran kartını çıkarıp taktım bir şey değişmedi. Şu an aklımda binbir fikir var fakat hepsi birbiri ile çelişiyor. Dün gece bilgisayarı rahat rahat tertemiz kapatıp uyandığımızda binbir tane sorun olması çok ilginç.
Oyundayken Afterburner, HWiNFO64 gibi programlarla sıcaklık sonuçlarını bize atarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.

Artık bilgisayara görüntü de gelmiyor. Fakat ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü PC'yi açtığımda görüntü gelmemesi ile birlikte klavye, mouse ve kulaklığın da ışıkları yanmıyor. Sadece kasa ve ekran kartı LED'leri yanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı