Şabın Kaa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Uzun zamandan beri oyun için yüksek performanslı bir nootebook alma düşüncem vardı. Ama masaüstünün her açıdan uygun olması ve yeni nesil ekran kartlarının gelmesi nedeniyle masaüstü toplamaya karar verdim. Kafamda aşağıdaki sistem var...

ANAKART-MSI B150M BAZOOKA Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart
RAM-Corsair Vengeance Kırmızı 16GB(2x8GB) 2400MHz DDR4 Ram BC-CMK16GX4M2A2400C16R
İŞLEMCİ**-Intel Skylake Core i5 6600 3.3GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci
EKRAN KARTI**-MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1060 GAMING X 6GB)
SSD-Corsair Force LE 240GB 560MB-530MB/s Sata3 SSD (CSSD-F240GBLEB)
HDD-WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX)
KASA-?

Aslında bilgisayar toplama hakkında bilgim çok az ama son 2 haftadır yoğun araştırmalar ve izlediğim videolar sayesinde biraz bilgi edindim. Technopat youtube kanalını yaklaşık 1 senedir takip ediyorum zaten. Bana en çok burdan yardım geleceğini düşünüyorum. Sistemi toplu halde değilde kampanyalara göre zaman içinde 2-3 aylık bi döneme yayarak toplamayı düşünüyorum. Ama tabi ki ekran kartı ve işlemci hariç diğer donanımlarda kesin alma düşüncem yok sizlerden gelen tavsiyeler üzerine kafamda bir bilgisayar şekillendirmek istiyorum. Ayrıca bu parçaları en kaliteli hizmet ve uygun fiyat doğrultusunda nerden alabilirim? Bunlar hakkında da yardımınızı bekliyorum. (Amazon, n11, hepsiburada ve bir kaç ufak çaplı teknoloji sitesinden fiyat karşılaştırması yaparak parçaları temin etmeyi düşünüyorum.) Özellikle amazondan hangi parçaları almalıyım hangilerini almamalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer cs:go gibi ses kalitesi isteyen oyunlar oyayacaksanız anakartınızı b150 gaming m3 almalısınız. İşlemciyi i5 6500 yapsaniz da olur.

Bütçeniz nedir ?
4000 tl bütçe belirledim (yetkilerim kısıtlanmıştı yeni açıldı)

Eğer cs:go gibi ses kalitesi isteyen oyunlar oyayacaksanız anakartınızı b150 gaming m3 almalısınız. İşlemciyi i5 6500 yapsaniz da olur.
Steam üzerinden RUST oynamak için toplamayı düşünüyorum ve evet ses kalitesi yüksek, ses kasmamı gerektiren bir oyun bunu dikkate alacağım. Başka tavsiyelerin var mı ?

Overclock yapmayı düşünmediğim bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ama yine de geleceğe dönük olmasını istiyorum işlemci konusunda da fikirlerim sarsıldı değiştirebilirim ama o ekran kartını istiyorum. Sizlerden gelen yardımlar ve tavsiyeler üzerine önce sisteme karar vermek daha sonra da uygun fiyatlara parçaları satın almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum...

İşlemciyi i5 6500, anakartı msi b150 gaming m3(Killer lan'a sahip online oyunlarda lag olayına faydası olur.), ramleri kingston 8x2 GB 2133 MHz ile değiştirmenizi öneririm. Kasa olarak Dark N10+Aerocool Kcas 600w psu olabilir, 5 fan yuvası sayesinde soğutma açısından tatmin edici bir kasa, fiyatı da gayet uygun.

İşlemciyi i5 6500, anakartı msi b150 gaming m3(Killer lan'a sahip online oyunlarda lag olayına faydası olur.), ramleri kingston 8x2 GB 2133 MHz ile değiştirmenizi öneririm. Kasa olarak Dark N10+Aerocool Kcas 600w psu olabilir, 5 fan yuvası sayesinde soğutma açısından tatmin edici bir kasa, fiyatı da gayet uygun.
H170 gaming m3 alırsak ne faydası olur b150 ye göre daha pahalı ping düşüren killer lan gamersfirst gibi özelliklerinin olmasını kesinlikle istiyorum. İ5 6500 yerine 6600 almaya değer mi ? Sadece oyun amaçlı pc toplayacağım bende.

Biraz beklemenizi tavsiye ederim, ocak ayında İntelin yeni işlemcileri çıkacak.
Yeni işlemciler muhtemelen çok pahalı olur ve benim için aşırıya kaçar

Anakart için üstteki tavsiye üzerine de b150 gaming m3 olmayı düşünüyorum. Ramler genelde aşağı yukarı aynı fiyat ve 2400 mhz ler hemen her yerde var ama 2133 pek göremedim iki işlemci arasında fazla bir fiyat farkı yok i5 6600 daha iyi olmaz mı ?

Bir de güç kaynaklarındaki sertifikalar tam olarak ne oluyor. Gold ile silver arasında ne fark var neye göre sertifikalandırılıyorlar ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı