GTX 1060 oyunda 82 derece oluyor

Burak Abaka

Hectopat
Arkadaşlar PUBG yeni indirdim kendi ayarları ile yüksek orta karışık olmak üzere oyuna girdim ve ekran kartı tam yükte bayağı ısınmaya başladı 82 dereceyi gördü. Ben de biraz daha oynadım daha artacak mı diye maksimum 82 kaldı ben de çıktım. İşlemci ise çok serin çalışıyor ve ekran kartı bu sıcaklıkta fanlar %71'de çalışıyor.
  • Gigabyte GTX 1060 3GB
  • i5 9400 F
  • 8 GB RAM
Kasamda Gamepower ama modeli ne bilmiyorum arkada 1 önde 3 fan var. Sorun nedir ya da normal mi? Pek değil gibi ama.

Dosya Ekleri

• IMG20220224184315.jpg
    IMG20220224184315.jpg
    162,2 KB · Görüntüleme: 67
Arkadaşlar PUBG yeni indirdim kendi ayarları ile yüksek orta karışık olmak üzere oyuna girdim ve ekran kartı tam yükte bayağı ısınmaya başladı 82 dereceyi gördü. Ben de biraz daha oynadım daha artacak mı diye maksimum 82 kaldı ben de çıktım. İşlemci ise çok serin çalışıyor ve ekran kartı bu sıcaklıkta fanlar %71'de çalışıyor.
  • Gigabyte GTX 1060 3GB
  • i5 9400 F
  • 8 GB RAM
Kasamda Gamepower ama modeli ne bilmiyorum arkada 1 önde 3 fan var. Sorun nedir ya da normal mi? Pek değil gibi ama.
Gayet normal hocam ekran kartının oyunda 60–80° olması ideal yüke sahip olduğunu gösterir

• Gigabyte GTX 1060 3GB
  • i5 9400 F
  • 8 GB RAM
Kasanın ve ekran kartının tozu var ise temizle ve ekran kartının macununu yenile

82 derece özelliklede kış ayları için yüksek bir değer. Kaç senedir kullanıyorsun ekran kartını, bu süre içinde hiç bakım yaptın mı?
2020 den beri geçen hafta bi toz aldım ama hiç termal macun falan yenilemedim
80 derece sıkıntı değil ama uzun vadede sıkıntı olabilir. Bir bakım/temizlik yapmanızı öneririm.
En yakın zamanda yapıcam
Fanlarıda temizle tabi
En kısa sürede yapıcam inşallah becerebilirim
Kasanın ve ekran kartının tozu var ise temizle ve ekran kartının macununu yenile
Yapıcam ama macun konusunu beceremem

Geri
Yukarı