GTX 1060 Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

tarik12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni GTX 1060 sistem topladım fakat bazı oyunlarda GPU kullanımı yaklaşık %40. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı ?

Sistemim:
> ekran kartı - MSI GTX 1060 gaming x 6g
> işlemci - intel core i5 6500
> anakart - MSI b150m bazooka
> RAM - kingston hyperx fury 8GB DDR4 2133 MHz CL14
> PSU- 600w (+80 bronze sertifikası yok)

Not: witcher 3, just cause 3, star wars battlefront, rise of the tomb raider vb. oyunlarda hiç sorun yok. Sorunlu olanlar: GTA 5, assassin's creed syndicate, batman arkham knight...

> Ayrıca PSU'nun yeterli olacağını düşündüm +80 bronze sertifikası yok ama zaten GTX 1060 az güç kullanan bir kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni GTX 1060 sistem topladım fakat bazı oyunlarda GPU kullanımı yaklaşık %40. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı ?

Sistemim:
> ekran kartı - MSI GTX 1060 gaming x 6g
> işlemci - intel core i5 6500
> anakart - MSI b150m bazooka
> RAM - kingston hyperx fury 8GB DDR4 2133 MHz CL14
> PSU- 600w (+80 bronze sertifikası yok)

Not: witcher 3, just cause 3, star wars battlefront, rise of the tomb raider vb. oyunlarda hiç sorun yok. Sorunlu olanlar: GTA 5, assassin's creed syndicate, batman arkham knight...

> Ayrıca PSU'nun yeterli olacağını düşündüm +80 bronze sertifikası yok ama zaten GTX 1060 az güç kullanan bir kart.
Evet @darkageman 'e katılıyorum. Sisteminizin yazılımsal olarak bir sorunu olmuş olabilir ya da virüs bulaşmış olabilir. Ayrıca PSU'yu en yakın zamanda değiştirmenizi öneririm. 80+ olmayan PSU'lar çok fazla güç tüketir ve verimli değildirler.
Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı

Dostum istediğin FPS'i alıyorsan çok kasma, kapat programı keyfine bak oyununu oyna :)

Bitmez çünkü bu sorunlar :D

Bu aralar Afterburnerde çok fazla sorun var (yanlış değerler gösterme) eğer oyun performansında bir sıkıntı görmüyorsan değerlere fazla takılma. Kafam rahat olsun diyorsan başka programlarla bir kere daha denemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı