GTX 1060 Oyunlardan Çok Fazla Ses Çıkması

BrutalBull

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayardan oyun içindeyken çok fazla ses geliyor. Oyuna göre değişiyor ama.
63 derece olan Rainbow Six oyunundan ve bu oyundan ses gayet normal oluyor.
82 derece olan Fortnite oyunundan ise çok fazla ses geliyor. Neden böyle olabilir? Aynı şey PUBG'de ve birkaç oyunda da oluyor.
r6.PNG
fo.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın marka modeli, kasanız, kasanızda kaç fan olduğu önemli. Bunları sıcaklık için söyledim.

Ses ise CW olabilir. Çok rahatsız ediyorsa servise gönderin.

Minimum 5 derece maksimum 106 derece nedir hocam kuzey kutbunda mı yaşıyorsunuz 5 dereceyi gördünüz? :LOL: Espirisi bir yana GTX 1060 Gaming X MSI var.
Sıcaklık değerlerim ( Henüz şimdi PUBG'yi kapattım. ) :
upload_2017-11-23_1-30-33.png

Taş çatlasın 65 oluyor üstünü görmedim. Sıcaklık değerleriniz çok fazla.

5-106 rakamları onlar güç değerleri. Çok fazla ses demekle ne kastediyorsun? Fan sesiyse bu ilginç ben keyfine boşta %70 yaptığım zamanlarda bile rahatsız etmiyor ekran kartı fan sesi. AMD'de %50'ye tahammül edemiyordum. Eğer cızırtı ise bu da coil whine oluyor. Eğer coil whine ise ve çok rahatsız edici seviyedeyse garantiye yollayabilirsin ama kasaya kulağını götürmeden bunun kararını vermelisin garantiye götürdüğünde bunda cızırtı var yenisini verelim demezler onun belli bir ses seviyesi var çünkü.

5-106 rakamları onlar güç değerleri. Çok fazla ses demekle ne kastediyorsun? Fan sesiyse bu ilginç ben keyfine boşta %70 yaptığım zamanlarda bile rahatsız etmiyor ekran kartı fan sesi. AMD'de %50'ye tahammül edemiyordum. Eğer cızırtı ise bu da coil whine oluyor. Eğer coil whine ise ve çok rahatsız edici seviyedeyse garantiye yollayabilirsin ama kasaya kulağını götürmeden bunun kararını vermelisin garantiye götürdüğünde bunda cızırtı var yenisini verelim demezler onun belli bir ses seviyesi var çünkü.
Ee benim o kadar yüksek değil, bende mi problem var yani? Arkadaşın kartı sağ tarafta görünen üzere 82 Derece şuan. Ben onların güç değil sıcaklık olduğunu biliyorum, hatam varsa affola.

Estağfurullah kardeş hatan olsa ne olacak sanki amaç yardımcı olup kendi sistemlerimizden çıkarım yapmak. Benimki de seninkiyle aynı kart hatta sadece anakartımız farklı en fazla sistem gerektiren oyunlar ultra ayarlarda 67'yi geçmedi. 82 derece olmaması gerekir. Zaten afterburner'da o kart için maksimum sıcaklık 82 olarak gösteriyor yani sınırda. Bir yerde sorun olduğu aşikar. Ses dediği fan sesiyse o yüzdeyle çok ses çıkması da imkansız. 1060 demiş ama markasını belirtmemiş kasasını söylememiş kasa konumunu belirtmemiş kasanın toz durumunu belirtmemiş kasadaki fan sayısı dereceye o kadar etki etmez bende bir önde bir de egzos var sadece 2 fan var.

Özür diliyorum detay vermediğimi farkettim. Ekran kartı Asus Dual Gtx 1060 6GB. Kasanın temiz olduğunu düşünüyorum yaklaşık 1 ay önce yaptım temizlik. 1 önde 1 arkada fan var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı