GTX 1060 sistem çok yavaş

Kryp

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1060, i7 4790 3.6GHz, 8 GB RAM (RAM markasının önemi var mıdır?), 1 TB HDD kullanıyorum ve sanırım Windows 10'um korsan (Emin olmak isterseniz nasıl bakacağımı söylerseniz bakıp ekran resmi atabilirim.). Bilgisayarı ikinci el aldım ve sanırım daha önce AMD kullanılmış çünkü dosyalarda RadeonLive tarzı dosyalar buldum. Dört sorum var; Windows 10'umun korsan olması sistemi yavaşlatır mı? 8 GB RAM bu sistem için az mı? Format atsam düzelir mi ve 500GB SSD ya da 8 GB RAM daha almam (Markaları farklı olsa sorun olur mu?) gerekirse hangisini almayılım? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Ekstra olarak görev yöneticisinde Disk Kullanımı fazla sıklıkta %100 oluyor ve en çok kullananlara baktığımda normal değerler oluyor, neden kaynaklı acabca?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsanlıktan değil büyük ihtimalle harddisk yavaş SSD alırsanız hız bariz şekilde artar.

GTX 1060, i7 4790 3.6GHz, 8 GB RAM (RAM markasının önemi var mıdır?), 1 TB HDD kullanıyorum ve sanırım Windows 10'um korsan (emin olmak isterseniz nasıl bakacağımı söylerseniz bakıp ekran resmi atabilirim.). Bilgisayarı ikinci el aldım ve sanırım daha önce AMD kullanılmış çünkü dosyalarda radeonlive tarzı dosyalar buldum. Dört sorum var; Windows 10'umun korsan olması sistemi yavaşlatır mı? 8 GB RAM bu sistem için az mı? Format atsam düzelir mi ve 500GB SSD'ya da 8 GB RAM daha almam (markaları farklı olsa sorun olur mu?) gerekirse hangisini almayılım? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Ekstra olarak görev yöneticisinde disk kullanımı fazla sıklıkta %100 oluyor ve en çok kullananlara baktığımda normal değerler oluyor, neden kaynaklı acabca?

Güzel bir SSD al hayatın değişecek.

GTX 1060, i7 4790 3.6GHz, 8 GB RAM (RAM markasının önemi var mıdır?), 1 TB HDD kullanıyorum ve sanırım Windows 10'um korsan (Emin olmak isterseniz nasıl bakacağımı söylerseniz bakıp ekran resmi atabilirim.). Bilgisayarı ikinci el aldım ve sanırım daha önce AMD kullanılmış çünkü dosyalarda RadeonLive tarzı dosyalar buldum. Dört sorum var; Windows 10'umun korsan olması sistemi yavaşlatır mı? 8 GB RAM bu sistem için az mı? Format atsam düzelir mi ve 500GB SSD'ya da 8 GB RAM daha almam (Markaları farklı olsa sorun olur mu?) gerekirse hangisini almayılım? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Ekstra olarak görev yöneticisinde Disk Kullanımı fazla sıklıkta %100 oluyor ve en çok kullananlara baktığımda normal değerler oluyor, neden kaynaklı acabca?

1. si SSD alın
2. si temiz kurulum yapıp doğru driverları yükleyin
3.sü deneme sürümü Windows kurun.

Dostum Win10 için SSD kesinlikle gerekiyor, Win10 SSD'de değilse ne kadar yüksek sistemin olursa olsun çok çok az verim alırsın. SSD alıp Win10'u oraya kur ve mümkünse Windows'u orjinal kullan, çok uyguna orjinal key satanlar var bir sorun çıkmıyor(tabi sitesine ve satıcısına göre değişir, önceden araştırma yaparsın)
Artık 8GB RAM bir çok oyunda yetersiz kalıyor ancak 2017 ve öncesi oyunlarda ve günlük kullanımda bariz bir fark yaratmaz. İlk paragrafta söylediklerimi yapman sorununu çözecektir.

1. si SSD alın
2. si temiz kurulum yapıp doğru driverları yükleyin
3.sü deneme sürümü Windows kurun.
Doğru driver derken neyden bahsediyorsunuz?
Dostum Win10 için SSD kesinlikle gerekiyor, Win10 SSD'de değilse ne kadar yüksek sistemin olursa olsun çok çok az verim alırsın. SSD alıp Win10'u oraya kur ve mümkünse Windows'u orjinal kullan, çok uyguna orjinal key satanlar var bir sorun çıkmıyor(tabi sitesine ve satıcısına göre değişir, önceden araştırma yaparsın)
Artık 8GB RAM bir çok oyunda yetersiz kalıyor ancak 2017 ve öncesi oyunlarda ve günlük kullanımda bariz bir fark yaratmaz. İlk paragrafta söylediklerimi yapman sorununu çözecektir.
Çok teşekkürler,değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı