GTX 1060 sistem Düşük GPU ve CPU Kullanımı

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar, benzer bir konu daha önceden açılmış ve baktığımda çözümü hala bulunamamış, aynı sorunu bende yaşayınca konuyu açma gereği duydum. GTX 1060 6Gb ekran kartına sahibim ve CS:GO yüksek ayarlarda %50´ye bile ulaşmayan değerlerde GPU ve CPU kullanılıyor doğal olarak FPS etkileniyor ve 120Hz ekranımı tam manasıyla kullanamıyorum. MSI Afterburner değerleri alttaki resimde mevcut. Ürünü teknik servisten alalı 1-1.5 hafta oluyor ve termal macun vs. yenilenmiş durumda, Windows 10 Pro orjinaldir. Diğer oyunlarda ise AC:Unity orta ayarlarda 50-60 FPS arası alıyorum.

Ekran Görüntüsü (10).png

Son düzenleyen: Moderatör:
141 FPS alıyorsunuz 120 Hz monitör için fazla bir değer bile. GPU ve CPU kullanımları da mutlaka maksimum olacak diye bir kural yok. Sisteminiz yeterliyse bu kullanımlarla da çalışabilir. Diğer oyunlar dedikleriniz hangileridir?

Bu arada @Elise yazınca farkettim. Onu tamamen gözden kaçırmışım. Sıcaklık değerleri yüksekmiş. Özür dilerim gözden kaçırdığım için. En akla yatkın açıklamayı @Elise yapmış. Fanları bir kontrol edin.

%48 yükte 92 derece çok çok fazla işlemci için. Soğutma sisteminizde sorun var. İşlemci soğutucusunun yerine iyi oturduğundan emin olun.

141 FPS alıyorsunuz 120 Hz monitör için fazla bir değer bile. GPU ve CPU kullanımları da mutlaka maksimum olacak diye bir kural yok. Sisteminiz yeterliyse bu kullanımlarla da çalışabilir. Diğer oyunlar dedikleriniz hangileridir?

Bu arada @Elise yazınca farkettim. Onu tamamen gözden kaçırmışım. Sıcaklık değerleri yüksekmiş. Özür dilerim gözden kaçırdığım için. En akla yatkın açıklamayı @Elise yapmış. Fanları bir kontrol edin.
140 FPS denk gelmiş çünkü bu FPS değeri arada geliyor oyunu akıcı oynarken 80-110 arası gidiyor.
%48 yükte 92 derece çok çok fazla işlemci için. Soğutma sisteminizde sorun var. İşlemci soğutucusunun yerine iyi oturduğundan emin olun.
Laptop olduğu için hiçbir yerini ellemedim ellemeyede korkuyorum fakat teknik servis fan temizleme vs. her işlemi yaptığını belirtti. Monster Müşteri Hizmetleri de 95-98 derece arasının normal olduğunu söylüyorlar fakat Sosyal´de 85 dereceden şikayet edenler var :D

Laptop olduğu için normal, Monster marka olduğu için daha normal.
Hem oynadığın oyun CS:GO ekran kartını kullanmaz %100.

Peki ya işlemci?
Peki ya işlemci?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı