GTX 1060 Sistem PUBG'de Karanlık Gözükmesi

BNQQ99

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba

Daha önce Asus R7 265 OC Edition kullanıyordum. PUBG'yi çok güzel bir şekilde 50 55 FPS alarak keyifli vakit geçiriyordum.
Şimdi MSI 1060 6GB Aldım ve PUBG'de 60+ FPS (VSYNC açık seviyorum :D) alabiliyorum fakat herhangi bir evin içine girdiğimde oda gerçekten karanlık aşırı gerçekçi renkler yüzünden çoğu zaman görmem gereken adamları karanlıktan göremiyorum.
Oyunun ayarlarını yükselttim-azalttım + parlaklığı yükselttim ama değişen pek bir şey olmadı. Bu durumdan müzdaribim.

Monitörün 75Hz ise Nvidia ayarları üzerinden Max 75'e çek oyunu. Oyun ayarları olarak şunları kullan.
Kenar yumuşatma yüksek, doku yüksek, görüş mesafesi yüksek, diğerleri en düşük renk körlüğü modundan yeşili seç.

Benzeri Fortnite'da oluyordu ekran ölçeğini yukselttim sorun kalmadı ekran fotosu atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu yarım ekrana alıp Nvidia Denetim masasina girin orada renk ayarları yapın. En iyi nasıl girebilecekseniz oyle ayarlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
1533671364157.png

1533671521898.png

Nvidia denetim masasından parlaklığı yükselttim oyun içi parlaklığı da yükselttim. Artık neredeyse gölgeler yok gibi :D. Ekran ölçeğim 120'de ve oyun ayarlarını sizin dediğiniz gibi yaptım. Çok işe yaradı teşekkür ederim (Alttaki son hali).

Eki Görüntüle 321663
Eki Görüntüle 321664
Nvidia denetim masasından parlaklığı yükselttim oyun içi parlaklığı da yükselttim. Artık neredeyse gölgeler yok gibi :D. Ekran ölçeğim 120'de ve oyun ayarlarını sizin dediğiniz gibi yaptım. Çok işe yaradı teşekkür ederim (Alttaki son hali).
Kullandığın oyun içi grafik ve nvidia parlaklık ayarların ekran resmini paylaşırmısın mümkünse 👍🏻

Kullandığın oyun içi grafik ve nvidia parlaklık ayarların ekran resmini paylaşırmısın mümkünse 👍🏻
Doku ve kenar yumuşatma ultra'da üstteki gibi görünüyor. Şu anda GeForce Experience'den oyunu optimize ettim çoğu ayar ultra-high arasında. (İşlemcim darboğaz yapıyor 720p monitörüm olduğu için o yüzden yüksek ayarlarda oynuyorum)

Hiçbir rekabetçi oyunda VSYNC açık kullanma. Ekran ölçeğin niye 120'de? 100=Monitörünün çözünürlüğü, üstüne çıkarsan FPS kaybı.

Hiçbir rekabetçi oyunda VSYNC açık kullanma. Ekran ölçeğin niye 120'de? 100=Monitörünün çözünürlüğü, üstüne çıkarsan FPS kaybı.
Monitörüm full hd olmadığı için çok fazla yırtılmalar ve bulanık görüntü ile karşılaşıyorum. 1366x720p'de i3 4160 + 1060 6GB GamingX kullanıyorum. Ekran kartımın kullanım oranı %36-75 arası değişiyor :(. TV'ye bağlayıp 2K'da maksimum ekran kartı performansını alıyorum,75 ortalama fps fakat bu seferde 8GB Ramlerim sıkıntı çıkarıyor. İşte buna FeelsBadMan atılır :yaz:.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı