GTX 1060 sistemde FPS düşüşü

ali ihsan elbir

Yoctopat
Daha fazla  
Sistemim: GTX 1060 6 GB, Intel i7700 HQ, 16 GB RAM.
Oyunlarımı hard diskte oynuyorum.
Rust, Warzone tarzı oyunlarda FPS düşüşü ve yüksek işlemci kullanımı dolayısıyla darboğaz yaşıyorum.
Casper Excalibur kullanıyorum bu arada. Bu sistemin Warzone veya Rust gibi oyunlarda darboğaz yaşaması normal midir?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamayı güncelleyin hocam. Eski sürüm kullanıyorsunuz. Uygulamanın her dosyasını silin yenisini kurun. ThrottleStop yazın Google'a. İlj çıkan siteye girin. 9.3'ü indirin.

Sonrasında ayarları değiştiririz. Undervolt fazla gelmiş. Çok az kısacağım.

7700HQ'nun 1060 6 GB'a darboğaz yapması mümkün mü?
Ayarları arttırsak da azaltsak da her türlü darboğaz var.
Ve ayrıyeten şu anda arkadaşın PC mavi ekran verdi Warzone'dan çıkınca.
Sanırım dediğiniz gibi fazla geldi undervolt.

7700HQ'nun 1060 6 GB'a darboğaz yapması mümkün mü?
Ayarları arttırsak da azaltsak da her türlü darboğaz var.
Ve ayrıyeten şu anda arkadaşın PC mavi ekran verdi Warzone'dan çıkınca.
Sanırım dediğiniz gibi fazla geldi undervolt.
Evet fazla gelmiş.

Darboğaz ihtimali imkansız. 7700HQ ile 1060 darboğaz yapamaz. Uygulamayı güncellediniz değil mi? Eskisinin tüm dosyalarını silin. Yenisini kurun.

Tekrar ayarlamalar yapacağız. Siz uygulamayı güncellediyseniz tekrardan Ana Ekran, FIVR, TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Eski ayarlar duruyor bilgisayar kapandığı için biraz değerleri düşürdük :D

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    66,3 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    65,3 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    58,3 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 14
Eski ayarlar duruyor bilgisayar kapandığı için biraz değerleri düşürdük :D
Sevgili dostum merhaba. Bilgisayarında bazı ayarlar var. Hızlıca elden geçirelim ve işlemciyi şahşandıralım.

Altf4 atınca gitmesi çok can sıkıcı bir durum çünkü bu olmamalı. Donanımsal anlamda bir noktada kalitesizlik mevcut. Alt tab atarken de bazı sistemlerde Frekans düşer. System Agent ile ilgili bir durum bu. Regülatörün biraz dandik belli ki. Ama sorun değil hallederiz.

FIVR sekmesinde:

CPU Core ve CPU Cache'i -125 ayarlayın.
İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 ayarlayın. System Agent'i -40 ayarlayın.

Yukarıda saydığım 5 birimin de IccMax değerini maksimuma çekin. Zaten maksimum ama söyleyeyim dedim.

Sağ üstteki tablonun altındaki "Disable and Lock Turbo Power Limits" kutusunu tikkeyin.

Tüm FIVR sekmesi ayarlarınızı kaydetmek için sağ alttaki 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin.

TPL sekmesinde:
PL1'deki Clamp tikini kaldırın.

Speed Shift kutusunu tikleyin.

Ana Ekranda:

C1E'yi açın.

ThrottleStop'u başlangıçta her zaman ayarları uygulaması için otomatik başlayacak şekilde şu video ile ayarlayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgili dostum merhaba. Bilgisayarında bazı ayarlar var. Hızlıca elden geçirelim ve işlemciyi şahşandıralım.

Altf4 atınca gitmesi çok can sıkıcı bir durum çünkü bu olmamalı. Donanımsal anlamda bir noktada kalitesizlik mevcut. Alt Tab atarken de bazı sistemlerde frekans düşer. System agent ile ilgili bir durum bu. Regülatörün biraz dandik belli ki. Ama sorun değil hallederiz.

Fıvr sekmesinde:

CPU Core ve CPU Cache'i -125 ayarlayın.
Intel GPU ve iGPU Unslice'ı -100 ayarlayın. System Agent'i -40 ayarlayın.

Yukarıda saydığım 5 birimin de IccMax değerini maksimuma çekin. Zaten maksimum ama söyleyeyim dedim.

Sağ üstteki tablonun altındaki "disable and lock Turbo Power limits" kutusunu tikkeyin.

Tüm fıvr sekmesi ayarlarınızı kaydetmek için sağ alttaki 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin.

Tpl sekmesinde:
PL1'deki clamp tikini kaldırın.

Speed Shift kutusunu tikleyin.

Ana ekranda:

C1E'yi açın.

ThrottleStop'u başlangıçta her zaman ayarları uygulaması için otomatik başlayacak şekilde şu video ile ayarlayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğiniz her şeyi yaptım oyun testi yapayım mi?

Warzone oynadım yaklaşık 1 saat.
Sıcaklığım 94 oldu en fazla en düşük 87
Ama şöyle bir sıkıntı vardır ki Full ayarlarda bile işlemci ekran kartından fazla kullanılıyor ne yapmam gerekir acaba
(Oyundan atmadı bu arda teşekkür)
Ya şimdi şöyle bir şey var:
Yani birisinin kullanımı %100 iken birisi bunun altında kalıyor ise sıkıntı olabilir ama bu oyunda ben sizin kullanımlarınızda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Nvidia Denetim Masası ayarlarını değiştirdiniz mi geçmişte?

Ya şimdi şöyle bir şey var:
Yani birisinin kullanımı %100 iken birisi bunun altında kalıyor ise sıkıntı olabilir ama bu oyunda ben sizin kullanımlarınızda bir problem olduğunu düşünmüyorum. NVIDIA Denetim Masası ayarlarını değiştirdiniz mi geçmişte?

Oradaki ayarları kalite ve yükseğe çekmiştik.
Ama işin garip yanı ben en düşük ayarla en yüksek ayar arasında 5 FPS fark alıyorum.

Oradaki ayarları kalite ve yükseğe çekmiştik.
Ama işin garip yanı ben en düşük ayarla en yüksek ayar arasında 5 FPS fark alıyorum.
3D ayarları kullan'ı seçin. Sanırım en üstteki. O ayarlar ile oynamanızı kesinlikle önermiyorum. Varsayılan haline döndürmenizi öneriyorum.

Geri
Yukarı