GTX 1060 sistemde günlük kullanım esnasında mavi ekran hatası

Fradue1

Kilopat
Daha fazla  
Genelde Netflix'te film izlerken oluyor. Filmi açıyorum ve 15-20 saniye sonra ekran tamamen donuyor hiçbir tuş ve mouse çalışmıyor ama ses çalmaya devam ediyor. 2 dakika boyunca böyle donuk olarak kalıyor sonra da mavi ekran hatası veriyor. Daha önce defalarca format attım, DDU ile ekran kartı driverini kaldırıp kurdum ama sorun düzelmiyor.
Ekran kartım: GTX 1060.
İşlemci: i7 6700HQ.
Windows 10 20H2 19042.746.

watchdog.jpg

Minidump dosyası: 011821-6265-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak ekran kartı ile ilgili sorun yaşamışsın.

Ekran kartı sürücünü günellemelisin.

Geforce Experince üzerinden güncelleyebilirsin.

Ek olarak DDU yazılımını kullanarak ekran kartı sürücünü sileceksin. Sonra NVIDIA sitesinden en güncel sürücüyü indireceksin.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Ekran kartı sürücünü indireceğin yer. Buradan ekran kartını bulacaksın. Notebook kullandığını unutma.
Sürücüleri Yükle | NVIDIA

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Genel olarak ekran kartı ile ilgili sorun yaşamışsın.

Ekran kartı sürücünü günellemelisin.

GeForce Experience üzerinden güncelleyebilirsin.

Ek olarak DDU yazılımını kullanarak ekran kartı sürücünü sileceksin. Sonra NVIDIA sitesinden en güncel sürücüyü indireceksin.

DDU rehberi.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Ekran kartı sürücünü indireceğin yer. Buradan ekran kartını bulacaksın. Notebook kullandığını unutma.
Sürücüleri Yükle | NVIDIA

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Merhaba, dediklerinizi yaptıktan uzun bir süre sonra tekrardan mavi ekran aldım. Oyun oynarken bir anda ses takılı kaldı ve mavi ekran verdi. Bu sefer mavi ekranın altında "ırql_not_less_or_equal" yazıyordu. Ekran kartı driveri güncel, sfc taraması yaptım herhangi bir sorun bulamadı. Ayrıca bu sefer MEMORY.dmp diye bir dosya da oluştu ama onun boyutu 968 MB olduğu için upload edemiyorum. Konuyu tekrardan upluyorum.
Minidump dosyası: Minidump

Geri
Yukarı