GTX 1060 ve i5 7400 sistemde darboğaz var mı?

DiverSao_1014

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci %100 ekran kartı daha az kullanılıyorsa darboğaz var demektir. İşlemci yükseltmeniz gerekiyor.

Yasaklı siteyi referans gösterme
Merhabalar bilgisayarımda darboğaz var mı merak ediyorum, çünkü oyunlarda işlemci kullanımı %100 oluyor, ekran kartı kullanımı düşük oluyor, eğer darboğaz varsa nasıl düzeltebilirim? Ayarları çekebildiğim kadar yükseğe çekiyorum, hiçbir şey olmuyor ve sürücüler güncel. Sistemimin linkini atıyorum. Atlas-GTX1060MGX-6GB i5 7400 CPU 16GB DDR4 GTX1060 6GB VGA 240GB SSD Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Her oyunda ekran kartı kullanımı aynı değildir, darboğaz varsa ise bunu çözmenin tek yolu işlemciyi değiştirmek veya overclock yapmaktır, ama yapmanızı önermiyorum. darboğazı anlamak için çeşitli oyunlarda test etmenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunda ekran kartı kullanımı aynı değildir, darboğaz varsa ise bunu çözmenin tek yolu işlemciyi değiştirmek veya overclock yapmaktır, ama yapmanızı önermiyorum. darboğazı anlamak için çeşitli oyunlarda test etmenizi öneririm.
Veya Bottleneck Calculator - PC Builds (pc-builds.com) sitesi işinize yarayabilir.
Bu arada overclock yaparsanız sistemin ikinci el değeri düşer, sizin için önemli değilse iyi bir soğutucu ile belki deneyebilirsiniz.

Bu arada overclock yaparsanız sistemin ikinci el değeri düşer, sizin için önemli değilse iyi bir soğutucu ile belki deneyebilirsiniz.
Tamam teşekkürler.
Bir site önericemde ceza yermiyim ?
Nasıl bir site ?
Darboğazı eğer dediğiniz gibi oluyorsa vardır. Yapmanız gereken ayarları olduğunca yükseltmek. Darboğaz oldukça azalır. Ancak işlemci değiştirmek kesin çözüm.
Önerebileceğin bir işlemci var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı