GTX 1060 ve i7 6700K sistemde GTA 5'te FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

PatrickMollcahos

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1060 3GB
İşlemci
İntel İ7 6700K
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 60 gün önce bilgisayarımı formatladım. Formatlamadan önce dosyalarımı yedekledim. GTA 5 ve FiveM'i kurdum. Önceden olmayan, çok can sıkan bir hata ile karşı karşıya kaldım. Oyun gayet iyi akıcı oynanıyor. Bir süre sonra 2-3 sn oyun kilitleniyor. Drop giriyor ve ardından tekrardan akıcı olmaya devam ediyor. Oyunun kurulu olduğu diski değiştirdim. Ekran kartı sürücüsü güncel. Aynı zamanda 2-3 sn kilitlendiğinde GPU ve CPU 0 oluyor. Hemen ardından yükseliyor. 2 gündür araştırma yapıyorum ama bir türlü çözüme kavuşamadım. Sistemim iyi ve dediğim gibi. Daha önceden bu tarz bir sorun mevcut değildi.

Sistemim:
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB.
CPU: Intel i7 6700K 4.00 GHz.
RAM: 16 GB

CPU kullanımının da 0 olması ilginç. Bütün oyunlarda yaşıyorsanız PSU sorunu olma ihtimali de var. OCCT indirerek Power test yapmayı deneyin.
Sadece Gta 5 oyununda yaşıyorum. Grafikli farklı oyunlarda sorun yok.
FPS değeri çok çok iyi. Sadece başlarda nadir, ilerleyen dakikalarda sıklıkla takılmalar oluyor.

Sadece Gta 5 oyununda yaşıyorum. Grafikli farklı oyunlarda sorun yok.
FPS değeri çok çok iyi. Sadece başlarda nadir, ilerleyen dakikalarda sıklıkla takılmalar oluyor.
Oyun dosyalarında sorun olma ihtimali mi var acaba. GTA V dosyalarını doğrulamayı denediniz mi? Ayriyeten grafik ayarları sekmesinde en üstte bulunan ignore suggested limits ayarını da değiştirmeyi deneyin bakalım.

Oyun dosyalarında sorun olma ihtimali mi var acaba. GTA V dosyalarını doğrulamayı denediniz mi? Ayriyeten grafik ayarları sekmesinde en üstte bulunan ignore suggested limits ayarını da değiştirmeyi deneyin bakalım.
Defalarca oyun dosyalarını doğruladım. Dediğiniz grafik ayarında da değişiklik uyguladım. Sonuç aynı.

Geri
Yukarı