GTX 1070 Gaming X boşta 60 derece

Zireael14

Kilopat
Yer
Kadıköy
GTX 1070 Gaming X ekran kartım boşta 60 derece oluyor ve bu bence anormal.
  • Kasam Cooler Master MB511, kasanın önü mesh ve önde 3 arkada 1 fan var kasanın hava akışı gayet iyi.
  • Zero Frozr (fanların belli bir derecenin altında durması özelliğini) kapattım biraz ferahlasın diye ama buna rağmen 60 derece.
  • 2-3 saatlik bir oyun seansında 80 dereceye ulaşıyor. Bu normal ama boşta 60 derece bana fazla geldi.
  • MSI Gaming App'te overclock profili seçili.
  • Ekran kartı 2 yıllık, termal macun değişmedim o günden beri.
Yardımlarınızı bekliyorum.

kesin olarak telmal macun değiştirmelisin.

• Kasam Cooler Master MB511, kasanın önü mesh ve önde 3 arkada 1 fan var kasanın hava akışı gayet iyi.
  • Zero Frozr (fanların belli bir derecenin altında durması özelliğini) kapattım biraz ferahlasın diye ama buna rağmen 60 derece.
  • 2-3 saatlik bir oyun seansında 80 dereceye ulaşıyor. Bu normal ama boşta 60 derece bana fazla geldi.
  • MSI Gaming App'te overclock profili seçili.

• MSI Gaming App'te overclck profili seçili.
bende işlemci aynı durumdaydı boşta 70 derece alıyordum oyunda 99 dereceyi görüyordum şu an macun yeniledim 55'in üstüne çıkmıyor oyunda dahil

Overclock yapmissiniz. Bence kapatin sicaklik degerleri buyuk ihtimal dusecektir. 2 yildir termal macun degistirmemissiniz. Termal macunu isi bilen biri ile degistirin sicaklik degerleri dusecektir buyuk ihtimal. Boyle boyle 50 altina iner bence.

2 yıllık ekran kartına söküp macun yenileme gibi bir işlem yapma. Benim 5 yıllık Gainward GTX 1070 5-6 saat oyun süresi sonunda 67'yi geçmiyor. Gaming serisi bir kart için yanlış çözüm olur.

Kasanın hava akışını kontrol et, sürücüsünü kontrol et veya arkadaşın dediği gibi OC profilini kapatıp dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı