GTX 1070 için 27" monitör önerisi

bytesbix

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, GTX 1070 için monitör tavsiyesi ile ilgili birden çok başlık açılmış farkındayım ancak öneriler arasında istediğim özellikte monitör göremedim. Mevcut sistemim:
  • i5-7600
  • Asus Prime B250M-A
  • 16GB DDR4 2400 MHz CL15
  • SSD Samsung 850 Evo 120 GB + 7600 RPM 3 TB HDD
  • Asus GTX 1070
  • Zalman Z3 Plus 600W
Tavsiyenizi istediğim monitör 27", en fazla 5ms, G-SYNC, 2K ya da 4K çözünürlük. Bütçe en çok 3500 TL. Oyun olarak COD, Assassin's Creed ve PES serisi, Euro truck 2 tarzı simülasyonlar vs...

27" ve 2K aşağısını düşünmüyorum. Bahsettiğim oyunlarda/serilerde 144-60 Hz, G-SYNC, IPS/TN ve ms kriterleri oynanışı nasıl etkiler çok fazla bir bilgim yok. Bu yüzden 27" ve 2K çözünürlük dışındaki kriterlerden vazgeçebilirim. Monitörün USB girişi, hoparlörü, kulaklık çıkış vs gibi özellikler hiç önemli değil kullanılmayacak sonuçta. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Asus Pg279q bugün indirime girmiş. 3.700,00 TL tavsiye eder misiniz ?

Tabii ki de 2K, 165 Hz, 27'', IPS panel ve G-SYNC bi monitörden başka ne bekliyorsun?
Konuyu açmadan önce görmüştüm mu modeli ancak fiyatı yüksekti. DOA ürün olmasına rağmen yine de siparişi verdim. Teslim aldığımda ölü piksel ve bulutlanma testi yapacağım. Bakalım inşallah bir sıkıntısı çıkmaz.

Brotherhood yada ACII de 100 ün üzeri belki, alınır demiyorum elbette çok fazla bir bilgim yok. Assassin's Creed in son serilerinde 2k da 165 fps rüyamda görsem bir tarafım açıkta kalmış diye kalkar üzerimi örter tekrar yatarım.
PG279q monitör düşünmüyordum açıkcası. Fiyatının 3700 TL olması aklımı çeldi. DOA ürün elbette biraz riskli bir alışveriş oldu ancak internetten aldıktan sonra DOA olmasa da ölü piksel, bulutlanma yada nakliye sebebi ile hasar almış bir ürünün gelme ihtimali de var. İleride yeni bir sistem de toplasam, sadece birkaç parça da değiştirsem bu monitörle yola devam edebilirim diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Ürünü teslim aldım. Şimdilik hiçbir sıkıntısı yok. PG279Q düşünen varsa şansını denesin derim.

Brotherhood yada ACII de 100 ün üzeri belki, alınır demiyorum elbette çok fazla bir bilgim yok. Assassin's Creed in son serilerinde 2k da 165 fps rüyamda görsem bir tarafım açıkta kalmış diye kalkar üzerimi örter tekrar yatarım.
PG279q monitör düşünmüyordum açıkcası. Fiyatının 3700 TL olması aklımı çeldi. DOA ürün elbette biraz riskli bir alışveriş oldu ancak internetten aldıktan sonra DOA olmasa da ölü piksel, bulutlanma yada nakliye sebebi ile hasar almış bir ürünün gelme ihtimali de var. İleride yeni bir sistem de toplasam, sadece birkaç parça da değiştirsem bu monitörle yola devam edebilirim diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Ürünü teslim aldım. Şimdilik hiçbir sıkıntısı yok. PG279Q düşünen varsa şansını denesin derim.

Hocam ayni üründen almak istiyorum ama dediğiniz gibi doa ürün herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı tavsiye eder misiniz?

Mesajınızı anca görebildim. Monitörde herhangi bir sıkıntı yok. Ölü pixel vs gözlemlemedim. Biraz şans işi. Tek sorun elimdeki askı aparatı monitöre uyumlu değilmiş o biraz sıkıntıya sebep oldu. Monitörü standından sökünce gördüm ki askı aparatının monitöre monte edileceği yer düz değil üçgen gibi çıkıntı var. Malum 27" i derinliği az bir masada yakından kullanmak göz yorucu oluyor. Duvara monte edecekseniz monitörü standından söküp bağlantı yerini görmeden askı aparatını satın almayın.
PG279Q sadece kutu deforme olduğundan 3700 TL diye açıklama eklemişler. Doa ürün değil. Bir değerlendirin derim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı