GTX 1070 için Monitör Önerisi

KayaMSI

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Alacağım sistemi yükledim. Monitör için arada kaldım. Ben yıllardır laptop kullandım. Gözler küçük ekrana alıştı. 27 inç sıcak bakmıyorum. 24 inç düşünüyorum. Sizce bu düşüncem yanlış mı? Ek olarak iki model arasında kaldım.
1. ASUS 27" MG278Q 1ms 144Hz 2K HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör
2. Asus 24" MG248Q Full HD 1ms 144Hz HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör
2K almak istiyorum ama küçük ekran takıntım var. Bazen de diyorum ki alışırım. Neyse daha da uzatmak istemiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

1070 li sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çözünürlüğüne önem veriyorsan üstteki fakat alttakide kötü değil. GTX 1070 2K çözünürlükte oyunları oynatabiliyor diye illa da 2K alıcaksın diye bir şey yok. Bana kalırsa üsttekini alırım. FPS tarzı oyun oynuyor isen alttakini, PES, FIFA tarzı veya ETS2 tarzı oyunlar oynuyorsan üsttekini tavsiye derim.

XB241YU bmiprz

Linkteki monitörü düşünebilirsin. Sadece Amazon üzerinden satılıyor malesef. MG278Q kullandım. GTX 1070 ile önerdiğim monitörü almayı düşünüyorum. Çünkü 2k monitör süper ama 27inç alışmak oyun için çok zor. Zaten 4k 144hz ulaşacak GPU uzun süre çıkacak gibi görünmüyor. Monitör olarak en azından uzun süre rahat edersin. Hem monitör boyut olarak istediğin ölçülere sahip. Vergi ve kargo ile birlikte 653 dolar tutuyor. Ek olarak G-sync mevcut. Düşündüğün 2 monitör Freesync destekliyor.

XB241YU bmiprz

Linkteki monitörü düşünebilirsin. Sadece Amazon üzerinden satılıyor malesef. MG278Q kullandım. GTX 1070 ile önerdiğim monitörü almayı düşünüyorum. Çünkü 2k monitör süper ama 27inç alışmak oyun için çok zor. Zaten 4k 144hz ulaşacak GPU uzun süre çıkacak gibi görünmüyor. Monitör olarak en azından uzun süre rahat edersin. Hem monitör boyut olarak istediğin ölçülere sahip. Vergi ve kargo ile birlikte 653 dolar tutuyor. Ek olarak G-sync mevcut. Düşündüğün 2 monitör Freesync destekliyor.
Linkini attığın monitörü beğendim. Bu arada attığın monitörün N11 de satışı var bir bak istersen.

Şimdi baktım da N11 kaldırılmış. Kargo da sıkıntı olur mu sence ?

Bence sorun olmaz. Sahibinden sitesinde veya başka yerlerde Amazon üzerinden alınan ve satılan bir çok ürün mevcut. Monitörde alan baya insan var. Ben bir süredir ürün için yorum bekliyordum. Bugün 2 alan kişi güzel yorumlar yazmış. Fiyat olarak çok uygun geldi benim için. Özellik olarak gayet iyi bir monitör. Herhalde Türkiye fiyatı 2500-3000 lira civarında olurdu. 1080p modeli 2200 liradan satılıyor. 60 dolar ekler isen 4 yıl garantiside mevcut.

Diğer konuda Msi GTX 1070 seçmişsin. Onuda Amazon üzerinden al. 1450-1500 lira civarında alırsın. Hatta Gigabyte Extreme modelini öneririm. İşlemci için yılbaşını bekle bence. Birkaç bileşeni şimdiden topla istersen.

Son düzenleme:
Bugün bir karar verdim. Ekran kartını GTX 1080 almayı düşüyorum lakin monitörü 24 inç almak istiyordum. Bildiğime göre 24 inç 2K monitör yok. GTX 1080 yanına 2.attığım monitör yeter mi herhangi görüntü kayması yaşar mıyım? Yoksa direk 2K monitör mü almalıyım? Bu iki monitörün fiyat farkı şuan umurum da değil. Merak ettiğim hangisinde kafam rahat eder.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı