Çözüldü GTX 1070 ile Hackintosh kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitopak

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
Gtx 1070
Anakart
Asus Rog Strix x370 Gaming-f
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese merhaba, halihazırda kullanmış olduğum sistemime ikinci bir işletim sistemi kurup Hackintosh yapma niyetindeyim. Hazır sunulan Ryzentosh EFI ile ekran kartımın alabileceği en üst sürüm olan High Sierra sürümünü kurmayı denediğimde kurulumun internete bağlanmamı tercih ettirdiği sayfada tüm seçenekleri denememe rağmen kendini her seferinde yeniden başlatıp başarısız oldu. Zannediyorum EFI dosyasını yapmayı bilmediğimden hazırlar işimi görmüyor. Size hem bu konuyu hem de GTX 1070 kartını daha üst bir sürümde kullanabilmem için özel bir yol olup olmadığını hem de ikinci bir ekran kartı alıp (uyumlu bir AMD kart gibi) Windows'ta GTX ile Mac'te diğeri ile kullanma ihtimalimin olup olmadığını sormak istedim. Uzun bir soru oldu kusura bakmayın :)

Çözüm
USB içindekini EFI klasörünü komple silin.
RAR içindeki EFI dosyasını USB içine atıp dener misin?
Bakınız: Introduction | GPU Buyers Guide

Hackintosh için alacaksanız. Sistemi satıp Intel bir sisteme geçmenizi öneririm. AMD'nin hâlâ Hackintosh konusunda sıkıntısı var.

İşlemcimi de yeni almıştım ki sonradan Hackintosh'a merak saldım :) ne gibi sorunlar yaşatır peki? Bir de şimdiki sistemimle High Sierra denemek için uygun EFI'yi nasıl bulabilirim sizce?

Dosya Ekleri

• 446F10A0-DFF1-4D60-AF44-D0D60746B499.png
    446F10A0-DFF1-4D60-AF44-D0D60746B499.png
    450,4 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı