GTX 1070 ile Madencilik Ne Kadar Hasar Verir?

Humanizm

Decapat
Merhabalar, yaklaşık 3 sene önce topladığım eski bilgisayarım ile mining yapmaya karar verdim. Çoğunlukla kullanmasam da çok eskimesini istemediğim için en düşük değerler ile günde 16-18 saat arası kazım yapıyorum. 1 sene içinde ekran kartım ne kadar hasar görür tahminen? Power limit koymadan oyunlarda 82 dereceleri bulabiliyor ekran kartımın sıcaklığı. 1070 için en optimal OC ve Sıcaklık değerlerini yazarsanız memnun olurum. İyi günler.

InkedScreenshot_5_LI.jpg

Hocam çok düşük mh almıyor musunuz? Mining kesinlikle zarar verir diye bir şey yok ama kartın ömrünü azaltma ihtimali var.

Mh/s bayağı düşük, bence MSI Afterburner ayarları çok düşük tutmuşsunuz. Mesela bende 1660 Süper var Memory 800, hatta 1100 yapanda var. Ayrıca neden 16-18 saat de 24 saat değil? Ayarları düzgün yapar ve kartı stabil çalıştırırsanız zarar olacağını sanmıyorum.

Mh/s bayağı düşük, bence MSI Afterburner ayarları çok düşük tutmuşsunuz. Mesela bende 1660 Süper var Memory 800, hatta 1100 yapanda var. Ayrıca neden 16-18 saat de 24 saat değil? Ayarları düzgün yapar ve kartı stabil çalıştırırsanız zarar olacağını sanmıyorum.
Ekran kartının ne derece yıpranacağından emin olamadığım için en düşükte tutmaya çalıştım. Maksimumda çalıştırmak pek aklıma yatmadı fakat +700 memory ve +90 power limit 24 saatte problem olmayacaksa yükselteyim.

Kart Max 60 derece olsun ve OC yap 18mhs değeri çok düşük mining performansı ömrü azaltmaz aksine oyunlar dha çok azaltır.

Yeni konular

Geri
Yukarı