GTX 1070 sistem AIDA64 sonuçları

weisskatzen

Hectopat
Merhabalar, AIDA64'te sistem testinde daha 2 dakikada %48 ısınma raporu dokümanlandı. ASUS ROG GL502 VSK adlı laptop özellikleri.

GTX 1070
Samsung EVO 970 1TB.
16 GB RAM.
i7 7700HQ.

Termal macunu 1 ay önce değiştirildi, sistem kendi kendini oyun açıldığında normalde kapatıyordu. Isınmadan şüphelenmemiştim fakat böyle bir şeyle karşılaştım test yapınca. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Sistemin altında çok da işe yaradığını düşünmesem de soğutucu var.

stabilitytest.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'nun 92 derece olması normal. Bir sorun yok gibi. Intel'in 7. nesil ve sonraki işlemcileri fazla ısınıyor zaten. 9750H, 10750H falan oyunlarda 95'leri görebiliyor zaman zaman. Stres testinde 92 derece sıkıntı edilecek bir değer değil.

Benim şöyle bir problemim var her şeyi deniyorum sıra sıra çünkü sorunun kaynağına ulaşamıyorum hiçbir şekilde, Valorant, Rust, silkroad gibi oyunlar oynuyorum hepsi sistem zorlaması değerleri farklı karşılaştığım problem şu, oyunda ekran bir anda donuyor 1-2 saniye sonra bembeyaz oluyor ve ben reset atana kadar böyle kalıyor sonra düğmesinden kapatıp açılınca sistem kendine geliyor. Aklımda sıcaklık problemi var sadece artık her şeyine baktım servislerden servislere süründüm :D
Örnek olarak 5 dakika Valorant oynandığında sonuç bu şekilde problem 99 dereceye çıkıp düşüyor bir anda tekrardan 100ü gördüğü anda tmax zaten kitliyor herhalde kendini.

Dosya Ekleri

• TEST 2.png
    TEST 2.png
    47 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı