GTX 1070 sistem önerisi

Tunga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yukarda belirttiğim gibi yeni bir sistem toplamak istiyorum. Anakartımın m5 olacağı kesin, ekran kartımda aynı şekilde 1070 kesin fakat işlemci konusunda kararsızım. İ5 6600k'da olur mu diye düşünüyorum ve sizden ricam hem işlemci için hemde diğer ekipman için fikirlerinizi söyleyin.
Kendi fikrim,
SSD Samsung evo 850 250 GB
Soğutma cool master nepton 120xl
Güç kaynağı Cooler master g650m 80 plus 650w

RAM konusunda çok kararsızım GSkill ya da Hyperx fury arasında. Kasa da aynı şekilde Mastercase pro 5 aklımda var.
Şimdiden teşekkürler:)

Bütçe 5500-6500 arası düşünuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel. G.Skill RipjawsV 16GB 15CL, 3000 ya da 2400mhz gayet iyidir. i5 6600k da gayet iyi, bütçen varsa i7 6700k da olabilir. Nepton 120xl gayet güzel ama sisteme fazla gibi, Seidon 120V ya da corsair h80 gibi bişiyler de düşünebilirsin. Anakart M5 olacağı için, ekran kartını MSI Gaming X olarak seçmeni tavsiye ederim. Zaten technopatın tavsiyelerine bakarsan 6bin ve 9binlik iki önerilen sistemin harmanı olmuş. :)

Gayet güzel. G.Skill RipjawsV 16GB 15CL, 3000 ya da 2400mhz gayet iyidir. i5 6600k da gayet iyi, bütçen varsa i7 6700k da olabilir. Nepton 120xl gayet güzel ama sisteme fazla gibi, Seidon 120V ya da corsair h80 gibi bişiyler de düşünebilirsin. Anakart M5 olacağı için, ekran kartını MSI Gaming X olarak seçmeni tavsiye ederim. Zaten technopatın tavsiyelerine bakarsan 6bin ve 9binlik iki önerilen sistemin harmanı olmuş. :)
Cevabınız için teşekkür ederim.Cevap yazmam yasak olduğundan dünden beri cevap veremedim.Zaten biraz o 2 videoyu izliyerek harmanladım:) Ekran kartı konusunda zaten gaming x alıcam Peki birşey merak ediyorum.i5 işlemci m5 e uyumlu,i7 ise m7 ye uyumlu gibi birşey varmı?

i5 işlemci m5 e uyumlu,i7 ise m7 ye uyumlu gibi birşey varmı?

Hayır öyle bir şey söz konusu değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biri çıkıp da 480 al diyecek mi diye buraya yazmak ve takip etmek istedim :LOL::LOL::LOL::LOL:. Günümüzde 480 fanboyları heryerde .
Ahahahah öyle bişey yapmam sanırım

Hayır öyle bir şey söz konusu değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim

Video için çok teşekkür ederim yeterince yararlı oldu.Anladığım kadarıyla 5 modeli OC ye pek yatkın değil.Tabi M serisinde değişti mi bu olay bilemiyorum.

M5 ile de overclock yaparsın ama m7'deki kadar yüksek seviyelere çıkamazsın. Ayrıca M7'de tuşlar var, o tuşa basarak el ile overclock yapabiliyorsun yalnız bu işlemi m5 ile Bios ekranından yapabiliyorsun.

Zaten güncel sistemlerin şu anda overclock'a ihtiyacı yok. Overclock yapmasan dahi şu anda çok yüksek performans alacaksın, fazlasına gerek yok. Bir 5 sene sonra ihtiyacın olur overclock'a, o zamana kadar belki sistemini yenilemiş bile olursun.

Yenilemesen dahi yine overclock yapabileceksin, o bile işini görür. M7 daha iyi ama video'da belirttikleri gibi M5 yeterli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı