GTX 1070 sistem oyunda reset atıyor ve donuyor

baris101

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. NVIDIA GTX 1070 ekran kartına sahibim. İlk önce hata RDR2'deyken oyun yükleniyor ve karakter ekrana geldiğinde önce birkaç saniye kasıyor ve sonrasında takılıp kalıyordu veya PC kendini resetliyordu. Sonrasında temiz format attım ve DotA 2 oyununda PC’yi test ediyordum. Fakat bu seferde yine aynı olay oldu. Oyuna giriyor sorun yok karakter seçip oyuna giriyor, karakter ekrana gelip, oyun yüklenmiş olduğunda görsel açıdan biraz zorladığımda kasmaya başlıyor ve takılıyor. Sonrasında Alt Tab ile çıkış yaparsam masaüstü geliyor, o ekranda beklersem reset atıyor. Gece PC'yi açık bıraktığımda da sabah kapalı buldum dün gece için söylersem, gündüz de bir süre açık kalmıştı geldiğimde kapalıydı. Minidump klasörünün dolu olduğunu fark ettim, muhtemelen o arada mavi ekran hatası verdi. İki gündür her şeyi denedim bir türlü çözüm bulamadım. Bütün parçaları söküp taktım, BIOS CMOS resetledim yine olmadı. Bu arada sistem yeni değil, 3-4 senedir kullandığım sistem hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı. Bugün farklı bir PC'de parçaları denedim teker teker. Hiçbir sorun yok. 10-15dk RDR2'yi de denedik ve sorunsuz çalıştırdı. Eve gelince yine hata verdi oyunda. Fakat bu sefer oyuna girdim direkt oyundan atmadı fakat ekran görsellerdeki gibi oldu. Hangi donanım arızalı en azından onu bilsem ona göre satın alacağım. Anlamadım hangisinin arızalı olduğunu diğer PC'de her şey sorunsuz çalıştı çünkü.

PSU: Everest 750 Watt 80 Plus titan kasa. Güç kaynağı içinde.

Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
AIDA64 ve minidump dosyalarım ektedir.

Aida64 raporu
Minidump

Dosya Ekleri

• bozuk.jpg
    bozuk.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 42
  • bozuk2.jpg
    bozuk2.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını farklı bir kasa sistemde denemenizi tavsiye ederim. Teknolojik aletler ilkel çağdaki simya işi gibidir. Deneme yanılma yoluyla problem çözüm bulunur :)

Farklı bir PC'de denedim bugün ve sorun çıkmadı. Sorunsuz çalıştırdı oyunu böyle hata falan vermedi ya da oyundan atmadı.

Farklı bir PC'de denedim bugün ve sorun çıkmadı. Sorunsuz çalıştırdı oyunu böyle hata falan vermedi ya da oyundan atmadı.

O zaman problem diğer donanım parçalarında ya da sistemsel bir sıkıntı var. Yerinde olsam bu problemi her oyun girişinde yaşıyorsan şanslısın en berbatı rastgele problem yaratması onun kaynağını zor çözersin. Denediğin bilgisayardaki parçaları kendi kasana takabilirsin. RAM olur hard disk olur belki de bunlarda problem vardır.

O zaman problem diğer donanım parçalarında ya da sistemsel bir sıkıntı var. Yerinde olsam bu problemi her oyun girişinde yaşıyorsan şanslısın en berbatı rastgele problem yaratması onun kaynağını zor çözersin. Denediğin bilgisayardaki parçaları kendi kasana takabilirsin. RAM olur hard disk olur belki de bunlarda problem vardır.

Hiç anlamadım tek tek denedik sorun olmadı şimdi böyle bir şey oldu. Belki daha önce başına gelen vardır diye konu açmak istedim. Umarım çözebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı