GTX 1070 sistemde Black Desert'ta FPS drop

Luria

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar.
Yaklaşık 10 gün önce bilgisayarıma sıfır kurulum yaptım. Kurulumdan sonra gerekli tüm driverları güncelledikten sonra aygıt yöneticisinde birkaç sürücü hatası vardı bunlardan 1 tanesi chipset driverı ile alakalıymış. Intel'in kendi sitesinden indirip yüklediğim chipset driverı sonrası bu hatalar giderildi fakat yanlış chipset sürücüsünü mü yükledim yoksa hala eskik birkaç driver mı var bilmiyorum. Sormamın sebebi şu, format attıktan sonra oyunlarda performans kaybı ve 1-2 saniyeliğine ciddi FPS düşüsü yaşıyorum. Örnek verecek olursam en düşük ayarlarda sorunsuz oynadığım Black Desert Online isimli oyunda şu anda anlık FPS düşüşleri ve takılmalar mevcut. Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bilgisayar özelliklerim:
EVGA GTX 1070 FTW Edition 8 GB ekran kartı.
Intel i5-6402P 2.8GHz işlemci.
ASUS H-170 Pro Gaming anakart.
8 GB DDR4 RAM.
Aygıt sürücüsü görselini yüklemeyi unutmuşum oda bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 30
Arkadaşlar selamlar.
Yaklaşık 10 gün önce bilgisayarıma sıfır kurulum yaptım. Kurulumdan sonra gerekli tüm driverları güncelledikten sonra aygıt yöneticisinde birkaç sürücü hatası vardı bunlardan 1 tanesi chipset driverı ile alakalıymış. Intel'in kendi sitesinden indirip yüklediğim chipset driverı sonrası bu hatalar giderildi fakat yanlış chipset sürücüsünü mü yükledim yoksa hala eskik birkaç driver mı var bilmiyorum. Sormamın sebebi şu, format attıktan sonra oyunlarda performans kaybı ve 1-2 saniyeliğine ciddi FPS düşüsü yaşıyorum. Örnek verecek olursam en düşük ayarlarda sorunsuz oynadığım Black Desert Online isimli oyunda şu anda anlık FPS düşüşleri ve takılmalar mevcut. Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bilgisayar özelliklerim:
EVGA GTX 1070 FTW Edition 8 GB ekran kartı.
Intel i5-6402P 2.8GHz işlemci.
ASUS H-170 Pro Gaming anakart.
8 GB DDR4 RAM.
Aygıt sürücüsü görselini yüklemeyi unutmuşum oda bu şekilde.

Oyunu ekran kartı ile başlatmayı denedin mi?

Demek istediğinizi tam olarak algılayamadım. Tam olarak ne yapmam gerekli?

Bildiğim kadarıyla Windows 10 arama kısmına grafik seçenekleri yazıyoruz ve açıyoruz. Ondan sonra oyunu o kısma ekliyoruz. Sonra seçenekler kısmı geliyor oradan GTX 1070 yüksek performans gibi bir şey yazması lazım tam doğruluğunu bilmiyorum.

Sanki bir miktar darboğaz yaşıyorsunuz gibi geldi bana. Alt çekirdeklerin 100e vurduğu an drop yaşıyor olmalısınız.
Darboğaz olduğunu biliyorum evet fakat format atmadan önce her şey normaldi.Yani format attıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmaya başladım.Oyun ayarlarım falan hepsi kaydedildiği gibi duruyor yani ayarlarda herhangi bir değişiklik yok.Warframe gibi oyunlarda bile takılmalar oluşmaya başladı o yüzden format atmadan önce böyle birşey yokken format atıp driver yükledikten sonra böyle fps düşüşleri takılmalar vs. olunca aklıma ilk gelen yanlış driver yüklemek oldu.

Oyun ayarlarınızı biraz yükseltmeyi deneyin. Yanlış driver kurma şansınız yok. Bir ihtimal eski sürüm kurulmuş olabilir.
Oyun ayarlarım format atmadan önceki ayarlarım.Ayarlardan kaynaklı bir problem olma olasılığı düşük değil mi sizce ? Hangi driverı eski sürüm kurduğumu nasıl anlayabilirim ? Her bir driverı tek tek kontrol mü etmem gerekli ?

Yeni konular

Geri
Yukarı