GTX 1070 sisteme kasa önerisi

Mchtky

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi toplama amacım sadece oyun değil, ayrıca yazılım ile de uğraşıyorum o yüzden işlemciden kes ekran kartına yüklen gibi yorumlar pek mantıklı gelmiyor. Kafamda böyle bir sistem var monitör dahil.

Ayrıca ürünleri Türkiye'den almayacağım aşırı pahalıya geliyor. Amazon'dan sadece kasa hariç (hacmi fazla olduğundan vergi ve kargo ücreti çok pahalıya geliyor) bütün parçaları 1.740.00$ yani 6100 TL civarlarına alıyorum. Ayrıca kasa önerilerinizi bekliyorum 400-500 civarı bütçede ona ayırdım. Önerilerinizi bekliyorum :)

• Anakart : GIGABYTE AORUS GA-AX370-Gaming K7
  • İşlemci : Ryzen 7 1700 (with Wraith Spire LED Cooler)
  • Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX 1070 8GB ROG STRIX OC Edition
  • Bellek : G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) DDR4 3200 Mhz
  • HDD : Seagate 2TB BarraCuda SATA 6Gb/s 64MB Cache 3.5-Inch 7200rmp
  • SSD : Samsung 960 EVO Series - 250GB PCIe NVMe - M.2 Internal SSD
  • PSU : Cooler Master GM Series G650M - Compact 650W 80 PLUS Bronze
  • Monitör : AOC AG241QX Agon 24 2K 144 Hz 1 Ms
  • Kasa : ????? (400-500 TL) Civarı öneri bekliyorum CORSAIR CARBİDE 400C şuanlık aklımda olan model.

Son düzenleyen: Moderatör:
@105993 Gayet güzel öneriler yapmış onun üstüne bende Corsair Spec Alpha önerebilirim. Tasarım olarak güzel bir kasa. Technopat incelemişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@105993 Gayet güzel öneriler yapmış onun üstüne bende Corsair Spec Alpha önerebilirim. Tasarım olarak güzel bir kasa. Technopat incelemişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tasarım olarak güzel olmasına güzel de kablolama açısından vasat bir kasa. O kasayı önermiyorum.

Bence de Corsair Spec-Alpha berbat bir kasa. Sadece görüntü için o kadar para vermeye değmez. Görünüş için Everest (!) :D
  • S340/S340 Elite
  • Phanteks P400/P400S
Bunlar önerilebilecek güzel kasalar. :)

Sistemde değişecek vs bir şey var mı peki ? Ekipmanlar ve uyumlarında herhangi bir sıkıntı var mı acaba ?

Anakart bana biraz pahalı geldi. ASRock X370 Killer SLI/AC alabilirsin. Galiba bunu @CJack60 önermişti bi' yerde. Güzel anakart. Biraz daha ucuz hem.

30$ ordan kıstığın için GTX 1070'in üstüne 30$ ekleyip Gigabyte GTX 1080 G1 alabilirsin. (Gigabyte GTX 1070 G1 ile GTX 1080 G1 arasında 30$ var. Öyle bir hesapla bunu yaptım.)

HDD, 1 TB olsa da olur. SSD'nin boyutunu artırmaya bak.

PSU olarak EVGA SuperNOVA 650W G3 alabilirsin. Seçtiğin PSU'ya karşılık.

Monitör ise gereksiz. TN panel olması baştan eliyor.

Anakart bana biraz pahalı geldi. ASRock X370 Killer SLI/AC alabilirsin. Galiba bunu @CJack60 önermişti bi' yerde. Güzel anakart. Biraz daha ucuz hem.

30$ ordan kıstığın için GTX 1070'in üstüne 30$ ekleyip Gigabyte GTX 1080 G1 alabilirsin. (Gigabyte GTX 1070 G1 ile GTX 1080 G1 arasında 30$ var. Öyle bir hesapla bunu yaptım.)

HDD, 1 TB olsa da olur. SSD'nin boyutunu artırmaya bak.

PSU olarak EVGA SuperNOVA 650W G3 alabilirsin. Seçtiğin PSU'ya karşılık.

Monitör ise gereksiz. TN panel olması baştan eliyor.

Anakarttan çok kısmak istemiyorum araştırdım güzel bir anakart K7. Ayrıca önerdiğin anakartı amazon satmıyor maalesef. Amazon tarafından satılmayan kişisel satış yapanlardan parça almıyorum.
PSU'nun yeterli olduğu kanaatındayım ve benim seçtigim Asus Rog Strix 1070 ile önerdigin kart arasında yaklaşık 110-120$ fark oluyor vergiler-kargo vs. Monitöre gelince IPS panelli öneriyorsun sanırım ama aralarında çok büyük fiyat farkları var :)

Anakartın satıcısına bakmamıştım, doğru. Başka satıcıdan almak yurtdışında sıkıntılı, evet.

PSU, hem full-modüler hem de 80+ Gold sertifikasına sahip ama tercih senin.

110$ - 120$ için değmez GTX 1080 ama toplam fiyat ile Türkiyedeki toplam fiyatı karşılaştırmayı unutma. 150 - 200 TL ise fark, değmez diye düşünüyorum.

Monitör olarak Dell U2515H'yi önerebilirim. AH-IPS panel, gerçek 8-bit, 13.7ms input lag, QHD çözünürlük... (Mobilde monitör için az araştırabildim ama masaüstüne geçince belki daha iyi bir önerim olabilir.)

ViewSonic VX2778-smhd de alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı