GTX 1070 vs. RTX 2060 laptop

Ayldrm

Hectopat
Arkadaşlar, çok yakın zamanda bir laptop aldım (ASUS ROG G752VSK). Aldığım laptop gayet güzel ve şu an tüm ayarları en yüksek seviyede olacak şekilde bütün oyunları oynayabiliyormuşum gibi gözüküyor. Aldığım laptopta 1070 var ve günümüz için gerçekten kalın ve kullanışsız. Dizüstü demek yerine taşınabilir masaüstü demek daha mantıklı olur çünkü 5 kg. Yakın zamanda aldığım bu laptopu aldığım fiyatın biraz üstüne satabiliyorum, birkaç bilgisayarcı yola görüştüm ve güzel fiyat verdiler. Sizce satıp üstüne biraz para koyarak 2060'lı bir laptop almak mantıklı mı? Şu anda kullandığım laptopta 1070'in mobil versiyonu değil, direkt masaüstü versiyonu var hatta CUDA çekirdeği sayısı masaüstünde birazcık fazla. Alacağım 2060'lı laptop ise Max-Q. Baktığım zaman şu anda kullandığım laptop biraz daha performanslı gözüküyor fakat ileriki dönemde sorun olur mu diye çekiniyorum açıkçası. Ne de olsa 3 yıllık laptop ve eski teknoloji. Siz olsanız nasıl bir tercih yapardınız?

Az önce harika F/P bir inceleme izledim burdan bakabilirsin. Bence geçilebilir 3000 serisini laptolar'da görmek biraz zor ayrıca zaman alacaktır. Şu zamanda laptolar çok fahiş fiyata satılıyor düzgün bir ürün bulmadan elindekini satma.

Bu şartlarda elindeki pc, alacağın pc den daha hızlı ama daha hafif olması için üstüne para ödemeyi kabullenmiş durumdasın. Bana hiç mantıklı gelmedi. Hem çok hafif hem çok hızlı olsun istiyorsun ok ama öyle bir bütçe yok. Bu söylediğin 7-8 bin dolara ABD de satılan fantastik aletlerde belki. Razer üretmişti onda da harici bir kasa var grafik kartı onun içinde. O yokken normal ultrabook oluyor.

Bence sürekli olarak bir yere taşımayı düşünmüyorsanız, cihazınız çok güzel. Tasarımına bayıldığım cihazlardan biriydi kendisi. Eğer işlemciniz olan 6700 HQ size yetersiz geliyorsa da satabilirsiniz. Ne kadar teklif etti bilgisayarcılar ?

İ7 7700hq var. Burda görüştüğüm bir bilgisayarcıyla 10.000e anlaştık
Videoda bahsedilen ürün çok aklıma yattı fakat bir süre bekleyeceğim alternatiflerini

Son düzenleme:
10.000 çok iyi.

İyi ama şu an o paraya o performansta laptop bulmak gerçekten zor maalesef.

Şu anda kullandığım laptop biraz daha performanslı gözüküyor.

Şu an RTX2060'lı bir laptop kullanmaktayım. Performansı GTX1660 Ti'a falan yakın olsa da DLSS teknolojisi yüzünden RTX almayı tercih ettim. Arada performansı farkı DLSS sayesinde olur ama onun dışında pek fark etmez. Eğer bu teknoloji için ve taşınabilirlik için üstüne para ekleyebilecek durumdaysanız neden olmasın? Ama durumunuz çok iyi değilse ve taşınabilir olması çok önemli değilse bence değmez. Ama alınabilir sonuçta laptopu taşıyabilmek için alıyoruz :).

Taşıyabilmek önemli ama basit düzeyde önemli yani çok dizi film izlerim gece kucağıma alıp yatağımda dizi izlemek için kullanıyorum mesela. Ayda 1 2 defa da şehir dışına çıkıyorum. Şuan şehir dışındayım sabah çıktım yola ama getirmedim bilgisayarı yanımda, 5kg değil de 2kg olsa alırdım ama şart değil. İhtiyaç değil kısacası lüks benim için. Şuan üstüne biraz nakit koyabilecek durumum var muhtemelen geçiş yapacağım 2060 veya yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi 5600m e bakacağım ama şuan stokta 5600m li bir laptop bulamadım. Denk gelirse aklınıza geldikçe buraya yazarsanız sevinirim acelem yok güzel bir şey bulana kadar laptopsuz bile dursam sorun olmaz.

Taşıyabilmek önemli ama basit düzeyde önemli yani çok dizi film izlerim gece kucağıma alıp yatağımda dizi izlemek için kullanıyorum mesela. Ayda 1 2 defa da şehir dışına çıkıyorum. Şuan şehir dışındayım sabah çıktım yola ama getirmedim bilgisayarı yanımda, 5kg değil de 2kg olsa alırdım ama şart değil. İhtiyaç değil kısacası lüks benim için. Şuan üstüne biraz nakit koyabilecek durumum var muhtemelen geçiş yapacağım 2060 veya yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi 5600m e bakacağım ama şuan stokta 5600m li bir laptop bulamadım. Denk gelirse aklınıza geldikçe buraya yazarsanız sevinirim acelem yok güzel bir şey bulana kadar laptopsuz bile dursam sorun olmaz.
o halde biraz daha bekleyin ve 3000 serisi bir grafik kartı düşünün, özellikle 3070 ve 3080 için çok iyi şeyler duydum.
beni ilgilendirmez ama elinizdeki laptop u yatakta da kullanmayın bence, çok hava sirkülasyonu olan bir makine, kumaşlar da toz üretirler sürekli, hızla dolar soğutma kanalları.

Yeni konular

Geri
Yukarı