GTX 1070 Yırtılma, Kayma ve Titreme Sorunu

Onur Akgül

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, GamingX 1070 ekran kartımda başlıkta belirttiğim gibi yırtılma ve titreme sorunu mevcut. Ayrıca render yaparken grafikler epey yakınken çizilmeye başlıyor. 3 farklı kart denedim, (EVGA 1080, 1060, MSI Aero 1070) başka sistemde 3 kartı çalıştırdım, sonuç aynı. Driverler güncel. Yazılımsal bir durum olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bahsettiğin render yazılımı iki farklı sistemde de aynı problemi çıkarıyorsa, akla o yazılımın problemli olduğu geliyor.
Yok, yanlış anlaşılmasın. Oyun içinde görüntüyü render ederken grafikler yakınken çiziliyor. Aklıma driverin hatalı olabileceği geliyor ama sende de 1070 var ve böyle bir hata almıyorsun. Beynim yandı.

Bazı oyunlarda pek belli etmiyor kendini. Mesela BF5'te pek yok diyebilirim. Ama GTA 5, PUBG ve Ghost Recon Wildlands'ta kendini iyi hissettiriyor. (En belirgin)
Monitörünüzün modeli nedir
VX-2457 75 Hz Full HD bir monitör. Fakat başka bir monitörde test ettim, sonuç aynıydı.
Güncelleme: Driverların eski sürümlerini yükledim sonuç yine aynı.
Acaba ikinci el aldığım adamın tüm kartlarında mı problem vardı? Yani 3 kart 3 aynı sorun cidden garip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı